Hurtownia Szkła R-K Glass

Lustra w domu i w firmie

  • Wyświetlony 1793 razy

Lustro, które odzwierciedla rzeczywistość w korzystny sposób, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Każdy pewnie choć raz zastanawiał się, dlaczego w sklepowych przymierzalniach wszystko co mierzymy wygląda dobrze, a po powrocie do domu cała magia znika. Otóż lustra w takich sklepach montowane są pod minimalnym kątem nachylenia, co sprawia, że patrząc na swoje odbicie wyglądamy szczuplej i po prostu lepiej. 

 

Funkcją luster jest nie tylko odbijanie obiektów oraz osób. Mają one mnóstwo zastosowań, w zależności jaki efekt pragniemy osiągnąć. Przykładowo, mogą służyć jako element dekoracji lub skutecznie wywołać złudzenia optyczne, takie jak pozorne stworzenie większej przestrzeni w małym pokoju, poprzez umieszczenie zwierciadeł w strategicznych punktach.

Na rynku występuje cała gama różnych luster. Jednymi z najbardziej popularnych są lustra srebrne, które składają się z tafli, szkła float, srebrnej powloki oraz warstwy ochronnej. Można również spotkać się z lustrami kolorowymi, stworzonymi ze szkła barwionego w masie. Bardzo ciekawe są zwierciadła weneckie, które z jednej strony pełnią funckję zwykłego lustra, podczas gdy z drugiej nie odbijają światła, co pozwala patrzeć przez nie jak przez zwykłą szybę.

Dobranie odpowiedniego rodzaju lustra zarówno do domu jak i firmy jest bardzo istotną kwestią. Codziennie spędzamy przed lustrem przynajmniej kilkanaście minut, wiec ważne jest, aby doskonale spełniało swoją funkcję. Dobór miejsca, kształtu, wielkości i innych charakterystycznych elementów jest kwestią nie tylko gustu, co zagospodarowania przestrzeni. Umieszczenie zwierciadła w losowo wybranim miejscu może negatywnie zadziałać na wystrój biura lub salonu, także warto przemyśleć swoją decyzję przed kupnem lub skonsultować ją z dekoratorem lub specjalistą.

Lustro, w którym przeglądanie się będzie prawdziwą przyjemnością to dobra inwestycja. Jest mnóstwo opcji odnośnie kształtu, wykończenia krawędzi, oświetlenia. Wszystko można skomponować wedle gustu, aby podobało się nam oraz współgrało z przestrzenią.

1 komentarz

  • Patka85
    Patka85, 17 październik, 2016 01:10 Link do komentarza

    Uwielbiam lustra, mają w sobie to coś. Przyciągają wzrok, a zarazem pełnią rolę użytkową.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.