Hurtownia Szkła R-K Glass

Rodzaje szkła i ich zastosowanie

  • Wyświetlony 2438 razy

Na rynku można spotkać się z całą gamą różnych rodzajów szkła, których zastosowanie różni się w zależności od ich przeznaczenia. Przy doborze odpowiedniego materiału, niezbędne są podstawowe informacje na jego temat lub porady eksperta. Chcąc przez długi czas cieszyć się wyrobami szklanymi, należy wiedzieć, który rodzaj szkła, gdzie i jak najlepiej wykorzystać.

 

Najpopularniejszym tworzywem wykorzystywanym przy produkcji szklanych mebli, akwariów, kabin prysznicowych, balustrad oraz wielu innych konstrukcji i sprzętów, z którymi mamy kontakt na co dzień, jest szkło produkowane metodą Float. Cechuje się brakiem jakichkolwiek zniekształceń oraz wad optycznych, jest niemal idealnie płaskie i przezroczyste. Charakterystyczny jest jego zielonkawy odcień, co jest szczególnie zauważalne na krawędziach. Jeżeli zależy nam na braku odbarwienia oraz maksymalnej przejrzystości, dobrym rozwiązaniem jest szkło Optiwhite, które można wykorzystać jako zamiennik szkła Float.

Szkło barwione Antisol można wykorzystywać w celach dekoracyjnych jako kabiny prysznicowe, blaty, drzwi i inne elementy, które będą świetnie prezentować się ze względu na charakterystyczną kolorystykę materiału. Jest ono także szczególnie cenione w miejscach, w których chcemy ograniczyć dopływ światła, ciepła oraz promieni ultrafioletowych. Jako ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, może być wykorzystywane w oknach dachowych, przy budowie balustrad czy też jako osłona miejsc, na które pada zbyt dużo słońca. Innym typem szkła, które pełni funkcję przeciwsłoneczną, lecz z efektem lustrzanego odbicia jest Refleks Stopsol.

W nowoczesnych mieszkaniach i domach często wykorzystuje się szkło lakierowane Lacobel. Jego kolor jest trwały, nie zmienia się ani nie blaknie. Wykorzystując ten typ szkła możemy przykładowo optycznie powiększyć przestrzeń czy też dodać elegancji przedmiotom codziennego użytku, takim jak stoliki lub półki.

1 komentarz

  • Miro
    Miro, 15 sierpień, 2017 11:08 Link do komentarza

    Dzięki za pisanie, przydatny artykuł. Wszystko ładnie i dokładnie opisane.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.