Hurtownia Szkła R-K Glass

Zastosowanie szkła w łazienkach

 • Wyświetlony 1815 razy

Szkło jest idealnym materiałem wykończeniowym do łazienek, coraz częściej wykorzystywanym przy aranżacji tych pomieszczeń. Jest odporne na wodę, wytrzymałe i potrafi powiększyć wizualnie każde miejsce. Odpowiednio przycięte i przygotowane pasuje praktycznie wszędzie. Zbiór wszystkich tych zalet sprawił, iż stało się prawdziwym "must have" ostatnich sezonów, wśród projektantów wnętrz.

Elementy wystroju wnętrz i ich typ

W naszych łazienkach mamy wiele miejsc, gdzie ten materiał sprawdzi się idealnie. Daje on duże możliwości wizualne poprzez tworzenie złudzeń optycznych, co sprawia, iż jest groźnym rywalem dla popularnych materiałów budowlanych. Płytki ścienne ze szkła zastąpią z powodzeniem te tradycyjne, a kabina prysznicowa z opisywanego tworzywa ułatwi nam utrzymanie czystości.

Tworząc elementy wystroju wnętrz stosuje się materiał szklany różnego rodzaju. Najbardziej klasycznym i najczęściej wykorzystywanym typem jest gładkie szkło bezbarwne typu float. W wersji hartowanej jest całkowicie bezpieczne i nawet przy mocnym uderzeniu nie rozpada się na kawałki. Wybierając to z ornamentem możemy stworzyć oryginalne, niepowtarzające się kompozycje, które prezentują się niezwykle dekoracyjnie. Inne typy, które można użyć to: optiwhite, lacomat, dekormat oraz popularny na rynku lacobel.

Kabiny prysznicowe

Szklane kabiny prysznicowe wykonywane są na wymiar podany przez klienta, co sprawia, że doskonale dopasowują się do specyfiki pomieszczenia. Dzięki nim łazienka staje się rozświetlona, przestronna i niezwykle elegancka. Konstrukcja bez stosowania szczelin ułatwia utrzymanie czystości, a użycie szkła dobrej jakości eliminuje możliwość powstawania wodnych zacieków.

Lustra

Lustra oprócz pełnienia funkcji użytkowej, są świetnym elementem dekoracyjnym. Umieszczone w odpowiednim miejscu skorygują z łatwością niewłaściwe proporcje pomieszczenia. Projektanci polecają lustra o dużych wymiarach, są one nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu, ale także powiększają optycznie pomieszczenie. Im mniejsza jest wnętrze, tym większa powinna być tafla lustra.

Panele 

Szklane panele stosowane często w kuchniach i salonach, będą także świetnym dodatkiem do naszych łazienek. Dzięki nim można uzyskać stylowy, nowoczesny design, którego pozazdrości nam niejedna pani domu. Panele mogą mieć określoną barwę, przedstawiać graficzny wzór,a nawet jeden z ulubionych krajobrazów. Można skorzystać z gotowych propozycji lub stworzyć własny projekt.

  

2 komentarzy

 • Mateusz
  Mateusz, 13 sierpień, 2017 09:08 Link do komentarza

  Gdy coś jest eleganckie, wygodne, trwałe i bezpieczne to faktem jest, że stanie się to prędzej czy później często wykorzystywanym elementem budowlanym, dekoracyjnym czy użytkowym. Tak stało się ze szkłem, które jest teraz eksploatowane na masową skal, także w łazienkach. Artykuł 10/10

 • Aleksandra Mikuszewska
  Aleksandra Mikuszewska, 1 lipiec, 2017 12:07 Link do komentarza

  To prawda, że szkło stało się bardzo popularne ostatnimi czasy, np. w łazienkach. Według mnie stało się tak nie przez modę (no może w jakimś stopniu tak), ale przecież nie tylko zaczęto wykorzystywać szkła w budownictwie czy zdobnictwie. Przykładem innych zastosowań jest, np. szkło ochronne na smartfony. Według mnie to właśnie dzięki takim możliwościom, jakie obecnie mamy (szkło hartowane, itd.) materiał ten stał się tak popularny, i tak często wykorzystywany. Moda przyszła po odkryciu funkcjonalności.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.