Hurtownia Szkła R-K Glass

Zalety stosowania szkła laminowanego

  • Read 862 times

Szkło laminowane jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym znudziły się standardowe projekty aranżacji wnętrz. Jest to efektowna i stylowa opcja, która zmieni wygląd każdego pomieszczenia. Ma zdecydowanie wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest oryginalny wygląd, będący wyróżnikiem wśród innych materiałów budowlanych.

Czym jest szkło laminowane?

Jest to szkło składające się z dwóch warstw pomiędzy którymi znajduje się folia z nadrukiem. Można wydrukować na nim dowolną grafikę i wybrać odpowiadającą nam kolorystykę. Powstaje w procesie łączenia płaskich warstw, które są sklejane specjalną folią i może być różnorodne pod względem grubości. Zaprojektowane jest tak, aby spełniało normy budowlane i było bezpieczne.

Zalety 

  • Bezpieczeństwo: Zwykłe szkło jest kruche i często przy mocnym uderzeniu rozpada się na kawałki, które mogą skaleczyć osoby znajdujące się w pobliżu. Proces laminowania znacznie zwiększa odporność na uszkodzenia, a tafla nawet jeśli pęknie nie rozpadnie się na małe elementy. Dzięki temu materiał można wykorzystać, nawet podczas urządzania pokoju dla dziecka.
  • Różnorodność i wszechstronność: Dzięki odpowiedniej obróbce możemy otrzymać laminowane tworzywo o różnych rozmiarach i właściwościach. Dostępne są zarówno duże, jak i małe tafle. Umożliwia to zastosowanie praktycznie, w każdym wybranym przez nas miejscu. Możemy wykorzystać je w kuchniach, salonach, sypialniach, łazienkach, pokojach dziecięcych i w wielu innych miejscach.
  • Łatwość montażu: Jest materiałem łatwym do położenia w różnych miejscach.
  • Izolacja akustyczna: Laminowany materiał tłumi hałas znacznie lepiej od zwykłego tej samej grubości, a przy zastosowaniu dodatkowych specjalnych folii może być wykorzystywane do wyciszania pomieszczeń.
  • Czystość: Jest to materiał wygodny pod względem utrzymania czystości,  przy czyszczeniu nie zostają smugi ani wodne zacieki.  

 

 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.