Hurtownia Szkła R-K Glass

Zalety stosowania szkła laminowanego

 • Wyświetlony 1699 razy

Szkło laminowane jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym znudziły się standardowe projekty aranżacji wnętrz. Jest to efektowna i stylowa opcja, która zmieni wygląd każdego pomieszczenia. Ma zdecydowanie wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest oryginalny wygląd, będący wyróżnikiem wśród innych materiałów budowlanych.

Czym jest szkło laminowane?

Jest to szkło składające się z dwóch warstw pomiędzy którymi znajduje się folia z nadrukiem. Można wydrukować na nim dowolną grafikę i wybrać odpowiadającą nam kolorystykę. Powstaje w procesie łączenia płaskich warstw, które są sklejane specjalną folią i może być różnorodne pod względem grubości. Zaprojektowane jest tak, aby spełniało normy budowlane i było bezpieczne.

Zalety 

 • Bezpieczeństwo: Zwykłe szkło jest kruche i często przy mocnym uderzeniu rozpada się na kawałki, które mogą skaleczyć osoby znajdujące się w pobliżu. Proces laminowania znacznie zwiększa odporność na uszkodzenia, a tafla nawet jeśli pęknie nie rozpadnie się na małe elementy. Dzięki temu materiał można wykorzystać, nawet podczas urządzania pokoju dla dziecka.
 • Różnorodność i wszechstronność: Dzięki odpowiedniej obróbce możemy otrzymać laminowane tworzywo o różnych rozmiarach i właściwościach. Dostępne są zarówno duże, jak i małe tafle. Umożliwia to zastosowanie praktycznie, w każdym wybranym przez nas miejscu. Możemy wykorzystać je w kuchniach, salonach, sypialniach, łazienkach, pokojach dziecięcych i w wielu innych miejscach.
 • Łatwość montażu: Jest materiałem łatwym do położenia w różnych miejscach.
 • Izolacja akustyczna: Laminowany materiał tłumi hałas znacznie lepiej od zwykłego tej samej grubości, a przy zastosowaniu dodatkowych specjalnych folii może być wykorzystywane do wyciszania pomieszczeń.
 • Czystość: Jest to materiał wygodny pod względem utrzymania czystości,  przy czyszczeniu nie zostają smugi ani wodne zacieki.  

 

 

2 komentarzy

 • Lidka45
  Lidka45, 17 lipiec, 2017 09:07 Link do komentarza

  Ciekawie się czyta, dowiedziałam się kilku rzeczy o szkle, o których nie miałam pojęcia.:)

 • Krzysiek
  Krzysiek, 13 grudzień, 2016 09:12 Link do komentarza

  Jestem zachwycony dzisiejszymi możliwościami szkła. Niegdyś postrzegane jako materiał praktycznie nie nadający się do wielu rzeczy, dziś daje ogromne możliwości.Poprzez poddanie różnym procesom staje się bardziej wytrzymałe (co niewątpliwie jest jedną z większych zalet tego materiały), to jeszcze daje ono duże możliwości aranżacji wnętrz. Pomyśleć sobie jakie piękne efekty mogą wyjść z zastosowania tego rodzaju szkła :)

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.