Hurtownia Szkła R-K Glass

Szklane balustrady

  • Read 640 times

Szkło często postrzegane jest przez ludzi jako materiał mało trwały, który łatwo rozbić lub zniszczyć. W rzeczywistości może być jednym z bardziej odpornych na uszkodzenia surowców. Szkło poddane procesowi hartowania staje się nawet 3-4 razy bardziej wytrzymałe, dlatego tak chętnie w ostatnim czasie jest wykorzystywane w architekturze między innymi w formie szklanych balustrad.

Nowoczesne schody

Balustrady zwykle kojarzą się nam z elementami zabezpieczającymi. Najczęściej montowane są przy schodach oraz balkonach. Ze względu na swoje właściwości szkło jest materiałem, które bardzo dobrze może spełniać swoją rolę właśnie w takiej formie. Najczęściej występują one w galeriach handlowych, biurowcach i innych budynkach użyteczności publicznej, ale coraz więcej osób montuje je także w prywatnych domach oraz w hotelach i restauracjach. Sprawdzą się głównie w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach urządzonych w minimalistycznym, skandynawskim stylu.

Jasno i przestronnie

Szklane elementy w mieszkaniu są charakterystyczne dla eleganckich wnętrz. Pomieszczenia pozostają jasne, łatwo je oświetlić, ale co równie ważne sprawiają wrażenie większych i przestronnych. Szklane balustrady przy schodach nie przytłaczają, a wręcz nadają lekkości nawet masywnym schodom. Świetnie wyglądają w połączeniu z drewnem, ponieważ pozwalają na jego jeszcze lepsze wyeksponowanie. We wnętrzach surowych i nowoczesnych szkło idealnie będzie komponować się z metalem. Ciekawie wygląda także użyte do wykończenia balkonów. W tym celu można wybrać tradycyjne, przezroczyste szkło lub poddać je procesowi zmatowienia, jeżeli zależy nam na większej prywatności. Dzięki specjalnej obróbce na tafli może ponadto powstać ciekawy, oryginalny wzór w zależności od życzenia klienta.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.