Hurtownia Szkła R-K Glass

Szklane balustrady

 • Wyświetlony 1726 razy

Szkło często postrzegane jest przez ludzi jako materiał mało trwały, który łatwo rozbić lub zniszczyć. W rzeczywistości może być jednym z bardziej odpornych na uszkodzenia surowców. Szkło poddane procesowi hartowania staje się nawet 3-4 razy bardziej wytrzymałe, dlatego tak chętnie w ostatnim czasie jest wykorzystywane w architekturze między innymi w formie szklanych balustrad.

Nowoczesne schody

Balustrady zwykle kojarzą się nam z elementami zabezpieczającymi. Najczęściej montowane są przy schodach oraz balkonach. Ze względu na swoje właściwości szkło jest materiałem, które bardzo dobrze może spełniać swoją rolę właśnie w takiej formie. Najczęściej występują one w galeriach handlowych, biurowcach i innych budynkach użyteczności publicznej, ale coraz więcej osób montuje je także w prywatnych domach oraz w hotelach i restauracjach. Sprawdzą się głównie w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach urządzonych w minimalistycznym, skandynawskim stylu.

Jasno i przestronnie

Szklane elementy w mieszkaniu są charakterystyczne dla eleganckich wnętrz. Pomieszczenia pozostają jasne, łatwo je oświetlić, ale co równie ważne sprawiają wrażenie większych i przestronnych. Szklane balustrady przy schodach nie przytłaczają, a wręcz nadają lekkości nawet masywnym schodom. Świetnie wyglądają w połączeniu z drewnem, ponieważ pozwalają na jego jeszcze lepsze wyeksponowanie. We wnętrzach surowych i nowoczesnych szkło idealnie będzie komponować się z metalem. Ciekawie wygląda także użyte do wykończenia balkonów. W tym celu można wybrać tradycyjne, przezroczyste szkło lub poddać je procesowi zmatowienia, jeżeli zależy nam na większej prywatności. Dzięki specjalnej obróbce na tafli może ponadto powstać ciekawy, oryginalny wzór w zależności od życzenia klienta.

2 komentarzy

 • Marianna
  Marianna, 20 lipiec, 2017 11:07 Link do komentarza

  W dzisiejszych czasach szkło jest świetnym wyborem. Nic dziwnego, że jest ono tak często używane, np. właśnie w galeriach czy marketach. Z takimi możliwościami śmiem twierdzić, że stanie się (jeśli już się nie stało) jednym z najczęściej wybieranych materiałów, chociażby do zdobnictwa. Kto wie, może za kilka lat w domach standardem będą szklane schody. Czas pokaże..

 • Fankaszkla
  Fankaszkla, 31 maj, 2017 06:05 Link do komentarza

  Szkło ze względu na swoją strukturę może być dowolnie formowane i być bardzo wytrzymałe ze względu na proces hartowania, jest ono materiałem wdzięcznym i używanym do tworzenia chociażby szklanych balustrad. Popieram całkowicie ten pomysł, bo takie barierki wyglądają lekko i efektownie.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.