Blog

Cudowna kuchnia sercem Twojego domu

Przez Redakcja w dniu
Cudowny dom. Domowa przestrzeń

Gdzie najlepiej smakuje poranna kawa wypijana w rodzinnym gronie? Oczywiście, że w kuchni! Kuchnia to wnętrze z duszą. Wspólne spożywanie posiłków, czy gotowanie niezwykle zbliża domowników. Kuchnia to nie tylko główne domowe centrum dowodzenia. Jest ona także jednym z pierwszych pomieszczeń, które aranżujemy, w momencie wprowadzania się nowego domu. Wiele osób zastanawia się jak zacząć taki remont, metamorfozę. Dziś, co nieco Wam o tym powiemy.

Od czego by tu zacząć?

Niezależnie, czy pragniesz odświeżyć dotychczasowe wnętrze swojej kuchni, czy może urządzasz ją od podstaw, na początku zastanów się, co najczęściej robisz w kuchennym wnętrzu i co można by było zmienić, żeby czynności dnia codziennego stały się przyjemniejsze i łatwiejsze. To pierwsza, podstawowa analiza jaką warto przeprowadzić.

Jeśli kochasz gotować pamiętaj…

Aby wziąć pod uwagę opcję zwiększenia powierzchni roboczej w kuchennym wnętrzu. Można na przykład pomyśleć o większym blacie, mobilnym pomocniku na kółkach lub dodatkowym stoliku. Jeśli nie wiesz, jak zyskać większą przestrzeń, możesz na przykład zrezygnować z dolnych szafek, a w ich miejscu postawić blat z wysokimi krzesłami.

Następnie zastanów się, które sprzęty kuchenne są Ci najbardziej potrzebne i których najczęściej używasz. Nie ma sensu trzymać na kuchennym blacie używanej raz w miesiącu wyciskarki do soków, czy opiekacza do chleba. Lepiej przydzielić im stałe miejsce w jednej z szafek. Dzięki temu zyskasz przestrzeń, a także bez problemu utrzymasz ład i porządek.

sztućce, zastawa kuchenna.

Źródło: pixabay.com

Właściwe rozmieszczenie kuchennych mebli to podstawa

Jeśli naszym celem jest stworzenie funkcjonalnego kuchennego wnętrza to warto odpowiednio dopasować układ mebli pod:

  • wymiar kuchni,
  • potrzeby domowników i innych osób użytkujących na co dzień tą przestrzeń.

Dla przykładu można delikatnie zmodyfikować tradycyjny układ mebli, składający się z dwóch rzędów szafek – dolnych i górnych. Wyróżnić jedną ze ścian i na niej zawiesić część otwartych półeczek, w których umieścimy najpiękniejsze elementy naszego kuchennego asortymentu.

Co jeśli kuchnia jest zbyt mała?

W małych kuchniach świetnie sprawdzą się w pełni zabudowane górne szafki – zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych. Można wykorzystać ten sam laminat dla blatu jak i na frontach szafek. Sprawi to, że kuchnia zyska optycznie większą przestrzeń. Dodatkowo nad blatem kuchennym zamontować można jednolity Lacobel, który także wizualnie powiększy przestrzeń.

Duża przestrzeń także może stanowić aranżacyjną zagwozdkę

Obawiając się, że w czasie projektowania większych rozmiarów kuchni, „zmarnujemy” część przestrzeni, należy zastanowić się wcześniej na przykład nad wydzieleniem niewielkiej spiżarni. Można także pomyśleć o wydzieleniu przestrzeni za pomocą ścianek działowych i wstawieniu do niej mebli, na których postawimy rzeczy zbędne, powodujące niepotrzebny bałagan w naszym domu.

Zadowalająca metamorfoza kuchni lub piękna aranżacja jej od podstaw jest jak najbardziej możliwa. Warto jednak wcześniej przeanalizować swoje potrzeby, cele i założenia, a także to w jakiej przestrzeni pragniemy na co dzień wypijać filiżankę ulubionej kawy. Powodzenia Kochani!

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności