Blog

Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Przez Redakcja w dniu
domowa przestrzeń do pracy

Nie wszyscy z nas marzą o pracy w szklanych, luksusowych biurowcach, chodzeniu do pracy w szpilkach, garniturach i przebywaniu przez osiem godzin przy stłoczonych biurkach. Są tacy, którzy kochają spokojną pracę w domowym zaciszu. Tam czują się dobrze i swobodnie. Jednak, aby udało się oddzielić życie domowe od zawodowego, warto zapewnić sobie przestrzeń biurową w swoim mieszkaniu. Jest to niezwykle ważny aspekt, dlatego podpowiemy dziś, jak taką przestrzeń zaaranżować.

Gdzie ustawić biurko?

Kwestia ustawienia biurka jest priorytetowa. Należy je postawić w taki sposób, aby nie ograniczać dopływu naturalnego światła. Najgorsze, co można zrobić, to siedzieć plecami do okna, w czasie gdy promienie słoneczne padają na ekran naszego komputera. Wówczas praca przy ekranie będzie utrudniona i rozdrażniająca.

Można oczywiście wybrnąć z takiej sytuacji. Montaż zasłon lub rolet odgarniaczy odbicie światła z zewnątrz. Jednak czy praca w półmroku na dłuższą metę nie zacznie nas męczyć?

Odradza się także ustawienie biurka przodem do okna, gdyż w porze południowej promienie będą utrudniać pracę, a widok różnych ciekawych sytuacji za oknem może rozpraszać i dekoncentrować.

Najbezpieczniejszą opcją jest usytuowanie naszego stolika do zadań specjalnych bokiem do okna, w głąb pomieszczenia. Wówczas nie zablokujemy sobie dopływu naturalnego oświetlenia i będziemy odpowiednio widzieć całe wnętrze.

pracuj pięknie, biurko w domu

Źródło: pixabay.com

Jakie biurko wybrać?

Zastanawiacie się, czy istnieje biurko, które idealnie sprawdzi się w wykonywaniu pracy w domu? Ależ oczywiście. Pamiętajmy jednak, że chcąc kupić doskonałe biurko powinniśmy:

  • Postawić na optymalne jego wymiary – 120 do 160 cm długości i około 70 cm głębokości. Będzie ono świetnie prezentować się tak w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach.
  • Wysokość stolika uzależniona jest od wzrostu osoby, która przy nim będzie pracować. Średniego wzrostu osoby powinny postawić na wysokość 75 cm, te wyższe, nawet na 85 cm. Właściwa wysokość biurka ułatwi układanie rąk, a tym samym zapewni wygodniejszą pracę.
  • Unikać przekombinowania – zachęcamy do wyboru drewnianego blatu, który zapewni większy komfort pracy.

Moje miejsce pracy w domu

Obowiązki zawodowe zajmują każdemu z nas przynajmniej kilka godzin dziennie. Jeśli jesteś osobą, która pracuje w domu, dopilnuj, aby stanowisko pracy było odpowiednio przygotowane, zadbane i przyjemne do pracy. Wszystko to sprawi, że z uśmiechem na twarzy zaczynać będziesz każdy dzień.

Niech miejsce pracy będzie odzwierciedleniem Ciebie, Twojej osobowości i charakteru. Możesz na przykład:

  • ustawić na biurku zdjęcie ukochanej osoby,
  • położyć drewniane, ozdobne skrzyneczki, do których powkładasz wszelkie niezbędne akcesoria pracy,
  • zrobić sobie od czasu do czasu drobną przyjemność – wypić kawę w ulubionym kubku, posłuchać muzyki relaksacyjnej, czy zapalić ukochane zapachowe świeczki,
  • w zasięgu wzroku możesz powiesić piękne lustro na wymiar, czy plakat z cytatem motywującym do pracy.

Bardzo ważne są także zielone kolory i rośliny w pomieszczeniu, w którym na co dzień pracujemy. Zatem i o nich nie zapomnijmy. Zorganizowanie miejsca pracy w domu jest istotne. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, co pozwoli utrzymać ład i porządek.

Mamy różne wizje postrzegania miejsca pracy i odmienne potrzeby. Jednak każdy z nas powinien pamiętać o tym, aby pracując w domu, oddzielić swoje życie prywatne od zawodowego. A pierwszym krokiem, aby to uczynić, jest stworzenie swojego wymarzonego miejsca pracy w domu.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności