Blog

Otwarta przestrzeń w domu, czyli połączenie kuchni z jadalnią i salonem

Przez Redakcja w dniu
otwarta domowa przestrzeń

Przyjemność i radość życia to dla nas coś wyjątkowego. Każdy z nas zapewne pragnie uśmiechać się na co dzień, otaczać wspaniałymi ludźmi, a także wracać do pięknego, przytulnego domu. Zadowolenie z domowej przestrzeni może mieć właściwie każdy z nas, a bez wątpienia przyda się do tego twórcze i kreatywne myślenie. Umiejętne łączenie dodatków, tworzenie wzorów i harmonijne wypełnienie wnętrza kolorem, kształtem oraz światłem, stworzy oczekiwaną sferę komfortu. W ostatnim czasie bardzo pomysłową i modną opcją staje się otwarta przestrzeń kuchenna – strefa trzech połączonych ze sobą, a jednocześnie odrębnych funkcjonalnie i wizualnie, pomieszczeń – jadalni, salonu i kuchni.

Jak zaprojektować komfortową domową przestrzeń?

Dziś mamy dostępnych tak wiele trendów, stylów i wzorów, że każdy z nas z pełną swobodą bawić się może kolorami, konwencjami oraz odważnie mieszać i łączyć ze sobą nurty i epoki. Aranżując przestrzeń można mieć ubaw po pachy. To bardzo fasonujące zadanie, które pozwala znaleźć ulubiony styl i rozwinąć naszą wrażliwość estetyczną. Nawet niewielka ilość wiedzy połączona z pasją i wyobraźnią, pozwoli stworzyć wymarzone wnętrze.

Kuchnia – wnętrze odzwierciedlające nasze potrzeby

Aranżując kuchnię nie obawiajmy się eksperymentować. Wykraczanie poza obowiązujące dotychczas schematy, a także wiara w swój gust i możliwości, pozwoli stworzyć kuchenną przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, swobodnie, a także prezentować będzie ona naszą osobowość i styl życia.

wnętrza

Jak dobrze zaprojektować kuchnię?

O kuchni trzeba myśleć już na etapie projektu domu, a w przypadku mieszkania – na bardzo wczesnym etapie deweloperskim. Odpowiednio wczesne projektowanie i planowanie pozwoli nam stworzyć przestrzeń funkcjonalną i właściwie odpowiadającą naszym potrzebom. Warto wówczas uwzględnić:

  • usytuowanie kuchni – względem dostępu do światła naturalnego;
  • jej metraż;
  • możliwość dodatkowej spiżarni, bądź też połączenia jej z salonem i jadalnia;
  • wszelkie niezbędne instalacje i przyłącza.

Odpowiedni projekt kuchni da nam:

  • estetykę;
  • pozwoli na prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia;
  • ułatwi dobór materiałów i kolorów;
  • a przede wszystkim będzie ergonomicznym rozwiązaniem.

Kuchnia otwarta

Coraz częściej decydujemy się na projekt wnętrza otwartego. Przestrzeń dzienna – połączenie kuchni, jadalni i salonu – tworzy nieodparte wrażenie przestronności, światła i nieograniczonej swobody. Z kolei domownicy maja możliwość większego kontaktu ze sobą i szansę na wspólne wykonywanie czynności dnia codziennego.

Jak najłatwiej stworzyć otwartą przestrzeń?

Najprostszym sposobem jest zlikwidowanie ścian między kuchnią, jadalnią, a salonem. Decydując się jednak na strefy otwarte, musimy utrzymywać samodyscyplinę i regularnie sprzątać, aby panował ład i schludność. Jeśli nie jesteśmy czyściochami, darujmy sobie otwarte przestrzenie.

Co wybrać do otwartej przestrzeni kuchennej?

Świetnie sprawdzić może się wyspa na środku kuchni. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, a wyposażona dodatkowo w szuflady i szafki ułatwi przechowywanie wielu niezbędnych w kuchni rzeczy. Spójna aranżacja to także bardzo ważny aspekt. Zastosowanie podobnej kolorystyki w danym wnętrzu pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Dla przykładu możemy pokusić się o stonowane kolory w kuchni i zamontować w niej białe meble i szare dodatki. Świetną opcją będzie także jednolita płyta Lacobelu w kolorze takim jak dodatki. Poza łatwością czyszczenia, to niezwykle designerskie szkło zachwyci klasą i wyrafinowaniem. Sprawdzi się w każdym stylu i wpasuje we wszystkie kuchenne projekty. Uniwersalizm jest jedną z jego zalet.

Ograniczając intensywność barw w kuchni możemy zastosować rożne kolory w salonie. Pozwoli to w pierwszej kolejności przyciągnąć uwagę przybyłych gości na tę część otwartej przestrzeni.

Decydując się na strefy otwarte, pamiętajmy, aby zachować w każdym pomieszczeniu stylistyczną równowagę. Przeglądając nasze realizacje odkryć można wiele możliwości, a wszelkie nasze usługi pozwolą stworzyć w waszych domach wielofunkcyjne wnętrza i efektowne rozwiązania estetyczne.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności