Blog

Szklana kuchnia sercem Twojego domu

Przez Redakcja w dniu
Cudowny dom. Domowa przestrzeń

Gdzie najlepiej smakuje poranna kawa wypijana w rodzinnym gronie? Oczywiście, że w kuchni! Kuchnia to wnętrze z duszą. Wspólne spożywanie posiłków, czy gotowanie niezwykle zbliża domowników. Kuchnia to nie tylko główne domowe centrum dowodzenia. Jest ona także jednym z pierwszych pomieszczeń, które aranżujemy, w momencie wprowadzania się nowego domu. Wiele osób zastanawia się jak zacząć taki remont, metamorfozę. Dziś, co nieco Wam o tym powiemy.

Od czego by tu zacząć?

Niezależnie, czy pragniesz odświeżyć dotychczasowe wnętrze swojej kuchni, czy może urządzasz ją od podstaw, na początku zastanów się, co najczęściej robisz w kuchennym wnętrzu i co można by było zmienić, żeby czynności dnia codziennego stały się przyjemniejsze i łatwiejsze. To pierwsza, podstawowa analiza jaką warto przeprowadzić.

Jeśli kochasz gotować pamiętaj…

Aby wziąć pod uwagę opcję zwiększenia powierzchni roboczej w kuchennym wnętrzu. Można na przykład pomyśleć o większym blacie, mobilnym pomocniku na kółkach lub dodatkowym stoliku. Świetną opcja będzie także wybór szklanego Lacobelu nad blatem kuchenny. Powiększy on automatycznie całe wnętrze, dodając mu świeżości, luksusowego wyrazu i praktyczności. Co więcej Lacobel w kuchni sprawi, ze nasze wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne i praktyczne. Łatwo się go czyści i jest znacznie bardziej neutralny od płytek.

W firmie R-K Glass możesz też kupić lacobel TUTAJ.

Szkło w kuchni

Szkło w kuchni to nowoczesne rozwiązanie, dodające aranżowanej przestrzeni elegancji i lekkości. Jest to materiał odporny, o jednolitej, gładkiej powierzchni. Wizualny aspekt oraz funkcjonalność to dwie podstawowe cechy tego rodzaju dekoracji do kuchennego wnętrza. 

sztućce, zastawa kuchenna.

Źródło: pixabay.com

A może szklane meble w kuchni?

Jeśli naszym celem jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni  warto odpowiednio dopasować układ i rodzaj mebli pod:

  • wymiar kuchni,
  • potrzeby domowników i innych osób użytkujących na co dzień tą przestrzeń.

Dla przykładu można delikatnie zmodyfikować tradycyjny układ mebli, składający się z dwóch rzędów szafek – dolnych i górnych. Wyróżnić jedną ze ścian i na niej zawiesić część oszklonych, zamkniętych półeczek, w których pochowamy na przykład szklanki i kubki.

Coraz bardziej modne są kuchnie całe w szkle. Możemy zamówić ścienne szklane panele, szklane fronty mebli kuchennych, a nawet roboczy blaty wykonane ze szkła. Odpowiedni typ szkła wykorzystywany w produkcji blatów, mebli oraz paneli kuchennych jest bez wątpienia trwały, odporny na uszkodzenia i bezpieczny w codziennym użytkowaniu.

Co jeśli kuchnia jest zbyt mała?

W małych kuchniach świetnie sprawdzą się zabudowane górne szafki – zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych. Można wykorzystać ten sam laminat dla blatu jak i na frontach szafek. Sprawi to, że kuchnia zyska optycznie większą przestrzeń.

Duża przestrzeń także może stanowić aranżacyjną zagwozdkę

Obawiając się, że w czasie projektowania większych rozmiarów kuchni, „zmarnujemy” część przestrzeni, należy zastanowić się wcześniej na przykład nad wydzieleniem niewielkiej spiżarni. Można także pomyśleć o wydzieleniu przestrzeni za pomocą szklanych ścianek działowych i wstawieniu do niej mebli, na których postawimy rzeczy zbędne, powodujące niepotrzebny bałagan w naszym domu.

Zadowalająca metamorfoza kuchni lub piękna aranżacja jej od podstaw jest jak najbardziej możliwa. Warto jednak wcześniej przeanalizować swoje potrzeby, cele i założenia, a także to w jakiej przestrzeni pragniemy na co dzień wypijać filiżankę ulubionej kawy. Jeśli stawiasz na szkło jesteśmy tu dla Ciebie. Powodzenia Kochani!

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności