Blog

Szklane drzwi przesuwne we wnętrzach – zalety i inspiracje

Przez Redakcja w dniu
Szklane drzwi we wnętrzu

Wspominaliśmy już niejednokrotnie o nieograniczonych możliwościach wykorzystania szkła w aranżacji i architekturze wnętrz. Jeden z artykułów poświęciliśmy także szklanym drzwiom we wnętrzach.  Dziś przypomnimy podstawowe zalety szklanych powierzchni i skupimy się na nowoczesnym rozwiązaniu, a mianowicie szklanych drzwiach przesuwnych. Zachęcamy do lektury!

Zalety szkła w domu

Powinniśmy pamiętać, że szkło jest materiałem, który warto docenić  za:

  • transparentność,
  • połysk,
  • optyczne powiększenie przestrzeni,
  • neutralność.

Szkło to jeden z najchętniej wykorzystywanych w ostatnim czasie materiałów przez projektantów wnętrz. Jak się okazuje, szklane rozwiązania idealnie sprawdzą się do strefowania i oddzielania poszczególnych części domu.  

Nowoczesne drzwi przesuwne

Szklane drzwi przesuwne, to innowacyjne  rozwiązanie do przestrzeni, w których ważny jest każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Dzielenie pomieszczeń za pomocą szkła, daje całkowicie nowe spojrzenie na nowoczesną formę aranżowania wnętrz. Systemy drzwi przesuwnych zajmują niewiele miejsca. Świetnie sprawdzą się w wąskich korytarzach, niewielkich garderobach, domowych salonach, a także gabinetach biurowych.

Drzwi przesuwne to połączenie tradycji z nowoczesnością, lekkością i elegancją! Czego chcieć więcej?!

Rodzaje szklanych drzwi przesuwnych

Podstawowe rodzaje szklanych drzwi przesuwnych to drzwi przesuwne szklane naścienne oraz drzwi przesuwne szklane chowane w kasecie zamieszczonej w ścianie lub umocowanej bezpośrednio do niej.

Poszczególne rodzaje drzwi przesuwnych różnią się między sobą sposobem mocowania oraz chowania skrzydła drzwiowego. Szklana tafla porusza się po metalowej prowadnicy. Systemy przesuwne składają się, w zależności od rodzaju, z szyn jezdnych, czyli prowadnic w formie listwy lub rurki oraz wózków z rolkami.

W przypadku drzwi przesuwnych szklanych naściennych, szklana tafla będzie widoczna po otwarciu drzwi. Planując zakup szklanych drzwi przesuwnych, powinniśmy być świadomi, że na ścianie, na której zawiesimy skrzydło, nie będziemy mogli umieścić obrazu, szafek, ani regałów. Drugi rodzaj szklanych drzwi przesuwnych jest rozwiązaniem, które warto zaplanować już na etapie budowy domu bądź remontu mieszkania. Bowiem skrzydło drzwiowe chowane jest w obustronnie obudowanej  kasecie płytami kartonowo-gipsowymi, tworząc w ten sposób ścianę działową.

Wykorzystanie szklanych drzwi przesuwnych we wnętrzach w stylu loft

We wnętrzach w stylu loftowym świetnie sprawdzą się szklane drzwi przesuwne z widocznym systemem jezdnym. Celowe eksponowanie metalowej prowadnicy obok innych elementów instalacji, nada poprzemysłowy charakter przestrzeni. Dodatkowo wykorzystanie szklanego panelu, jako skrzydeł drzwi, współgrać  będzie z surowym budulcem wnętrza, takim jak beton czy cegła. W bardziej klasycznych wnętrzach loftowych warto postawić na dwuskrzydłowe drzwi przesuwne chowane w ścianie, które stanowić będą mobilną przegrodę między poszczególnymi pomieszczeniami.

Szklane drzwi przesuwne w minimalistycznych przestrzeniach

Proste systemy przesuwne, wykorzystane w minimalistycznym wnętrzu, współgrać będą z całością. Najlepiej prezentować będą się w jasnych, dużych przestrzeniach, z drewnianą podłogą oraz szklanymi dodatkami. Minimalistyczna stylistyka i chęć zachowania wrażenia otwartej przestrzeni  sprawią, że osiągniemy aranżacyjny sukces.

Szklane drzwi przesuwne to nowy wymiar wnętrza

Szklane drzwi przesuwne w domu

Pomimo tego, że pierwotnie systemy drzwi przesuwnych zaprojektowano z myślą o przestrzeniach biurowych, z powodzeniem można je wykorzystać  także w mieszkaniach. Idealnie zastąpią tradycyjne drzwi, a nawet ściany. Jeśli zdecydujemy się na szkło z nadrukiem, lub w kolorze, bez wątpienia nadamy wnętrzu niepowtarzalny wygląd.

Szklane drzwi przesuwne to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Pomieszczenia, w których zostało zamontowane takie rozwiązanie, zdecydowanie zyskują na przestronności. To także doskonała opcja, w momencie, gdy chcemy jedno większe pomieszczenie podzielić na mniejsze, wydzielając w ten sposób osobne pomieszczenie, na przykład  na gabinet czy sypialnię.

 

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności