Blog

Szyba szybie nierówna czyli sposoby obróbki szkła

Przez Redakcja w dniu

Szkło to bardzo wdzięczny materiał w budownictwie jak i aranżacji wnętrz. Jego uniwersalność jest gwarantowana miedzy innymi dzięki różnym sposobom obróbki. Przez to otrzymuje się nie tylko różne jego rodzaje ale także ładne detale dekoracyjne. Jak chociażby lacobel czy grafika na szkle.

Obróbka krawędzi

Obróbka krawędzi ma za zadanie zniwelować zagrożenie skaleczenia się nimi. Najczęściej korzysta się z takich opcji jak tępienie szkła. Polega to na wygładzeniu krawędzi tafli. Dzięki temu nie będzie ona stwarzała zagrożenia. Jest to stosowane w przypadku gdy krawędzie szklane będą ukryte np. pod ramkami zdjęć itp. Odpowiednio stosuje się też szlifowanie szkła ten proces wykorzystywany jest do obróbki krawędzi, które będą docelowo niezasłonięte. Otrzymuje się dzięki temu procesowi krawędź bezpieczną i o ciekawym walorze estetycznym.

Klejenie szkła

Do klejenia tafli szklanych wykorzystuje się specjalny klej, który następnie utwardza się naświetlając lampą UV. Zaletą tego sposobu montażu elementów szklanych jest stabilność oraz brak przebarwień. Dzięki temu może być wykorzystywany w klejeniu wielu elementów szklanych, które mają być reprezentacyjne jak gabloty czy stolików szklanych. Ten sposób klejenia krawędzi jest bardziej wytrzymały na uderzenia mechaniczne.

Lakierowanie

Jest to bardzo fajny i co najważniejsze efektowny sposób aby mieć ciekawie zaaranżowane wnętrze. Zaletą są przede wszystkim ogromne możliwości wyboru ogromnej palety kolorów. Poza tym mamy jeszcze jedną zaletę. Jest to odporność na tłuszcze. Może inaczej, łatwiej jest usuwać z takiej powierzchni zanieczyszczenia. Ponadto w przeciwieństwie do piaskowanych tafli, jest gładka i brud nie ma gdzie osiadać oraz łatwiej się go usuwa. Tym lakierem można pokrywać nawet hartowane tafle szklane.

Grafika na szkle

Podoba Ci się zdjęcie zrobione na wakacjach? Albo masz jakiś ulubiony obraz, który chcesz mieć w kuchni? To da się zrobić. Właśnie dzięki technologii druku UV można stworzyć ładna grafikę na szkle. Zadrukowane szklane tafle są chętnie używane do mocowania na ścianie nad blatami kuchennymi. Nie tylko ze względu na walory estetyczne ale także praktyczne. Powierzchnia grafik szklanych jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności