Blog

Czy warto wybrać szkło zamiast kafli kuchennych?

Przez Redakcja w dniu
Lacobel w kuchni

To pytanie zadaje sobie wielu z nas, już na etapie aranżowania kuchennej przestrzeni. Jednak odpowiedź na to pytanie jest dość prosta i zarazem jednoznaczna. Zdecydowanie warto! O tym jakie funkcje pełni panel szklany w kuchni i dlaczego warto postawić na taki wybór, powiemy w dzisiejszym artykule.

Moda i funkcjonalność!

Bardzo modnym wykończeniem kuchennej przestrzeni stały się szklane płyty umieszczane na ścianie nad blatem. W kuchni zdecydowanie najlepiej zastosować materiały odporne na wilgoć oraz te, które nie sprawiają problemów z utrzymaniem czystości. Szklane tafle wykorzystuje się w celu zabezpieczenia ściany przed brudem i tłuszczem chlapiącym w czasie gotowania lub wodą w okolicach zlewozmywaka. Szklany panel to także świetna ochrona ściany przed zarysowaniem. Lacobel z powodzeniem można zamocować na specjalnych śrubach, hakach lub za pomocą kleju.

Jaki panel szklany wybrać?

Wybór i możliwości są ogromne. Można zdecydować się na klasyczne, przezroczyste szkło, za pomocą którego pięknie wyeksponujemy ścianę. Przykrywać będzie ono dla przykłądu ścianę w pięknym kolorze lub tę pokrytą oryginalną tapetą. Można także wybrać kolorowy Lacobel, który świetnie skomponuje się z resztą kuchni, bądź będzie stanowić wyróżnik kontrastujący z pozostałymi elementami wyposażenia. Tafle szklane warto także podświetlić od środka co zapewni im niesamowity wygląd.

Za co warto docenić Lacobel w kuchni?

Dekoracyjne szkło Lacobel łączy w sobie walory estetyczne z praktycznością oraz możliwością personalizacji. Poszczególne tafle szkła powstają na indywidualne zamówienie klienta, dlatego też istnieje możliwość dopasowania wykonywanego panelu do wymogów i preferencji osoby zainteresowanej.  Dodatkowo szkło to materiał niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości, a więc świetnie sprawdzi się w kuchni, a także wszelkich innych pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na zabrudzenia. Z Lacobelem nasza kuchnia wyglądać będzie pięknie i czysto!

Jak przygotować ścianę pod montaż oraz jakie są sposoby montażu Lacobelu?

Wydawać by się mogło, że skoro na ścianie przymocowany zostanie szklany panel, to nie wymaga ona wcześniejszego przygotowania do tego. Jednak tu możemy być w błędzie. Szkło jest bardzo wymagającym materiałem, jeśli chodzi o jego obróbkę i późniejsze mocowanie. Podstawą jest powierzchnia, która powinna być prosta i równa. Jeśli nasza ściana nie będzie odpowiednio wyrównana, możemy doprowadzić do sytuacji, w której naprężone szkło pęknie, a my narazimy się na dodatkowe koszty wymiany całego szklanego panelu. Przy niewielkich nierównościach, zdecydować się można na montaż szkła na śrubach z dystansami, jednak pamiętajmy, że grubość dystansów, czyli gumowych podkładek,  to również grubość szczeliny, jaka powstanie pomiędzy ścianą a szklanym panelem. Niekiedy warto wyrównać ścianę z użyciem szpachli i w ten sposób uniknąć niechcianych niespodzianek.

Co do sposobu montażu jest kilka jego rodzajów. Możemy zamontować:

  • Szkło Lacobel na szynach,
  • szkło Lacobel na śrubach bezpośrednio do ściany – tutaj konieczne jest nawiercenie otworów w szkle w poszczególnych narożnikach, następnie umieszczenie w nich specjalnych śrub;
  • szkło Lacobel na dystansach – czyli przykręcenie szkła do ściany, montując między ścianą a lacobelem gumowe podkładki tworzące dystans pomiędzy ścianą a szkłem;
  • szkło Lacobel na klej montażowy – warto zawsze wybrać klej, który najlepiej utrzyma szkło.

Każda metoda montażu tafli szkła jest dobra, jednak miejmy świadomość, że w przypadku trzech pierwszych metod pozostawiamy szczelinę pomiędzy szklanym panelem a ścianą, w której gromadzić może się kurz, brud lub wilgoć. Jednak są to skrajne przypadki i naprawdę można ich uniknąć.

Szklany panel zamiast kafli to świetna opcja, która coraz częściej gości w nowoczesnych kuchniach. To bardzo dobry i wygodny wybór.

Kolory szkła

Aranżacja kuchni z panelem szklanym

Źródło: pixabay.com

Wybór kolorów jest ogromny. Można z powodzeniem znaleźć coś dla siebie. Jeśli tylko chcecie zobaczyć, jakie kolory szkła mamy w ofercie, zerknijcie tutaj.

Niezwykle ciekawie prezentuje się Lacobel w klasycznej bieli. Wygląda bardzo elegancko, a co więcej, bez wątpienia skomponuje się z pozostałym wystrojem kuchni. Biel ma uniwersalny charakter dzięki czemu stanowi świetną bazę dla całego wystroju wnętrza.

Bardzo chętnie w ostatnim czasie decydujemy się na czerń. Barwa ta to strzał w dziesiątkę w aranżowaniu nowoczesnej kuchni. Dzięki tej barwie możemy być pewni, że nasze wnętrze będzie niezwykle eleganckie i zachwyci zwolenników minimalizmu.

Coraz chętniej wykorzystywane są także wszelkie odcienie szarości, a dla osób łamiących stereotypy świetną opcją będzie postawienie na intensywne, energetyczne barwy, które przełamią monochromatyczność pomieszczenia!

 

 

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności