Blog
Daszki szklane

Szkło to nie tylko panele szklane w kuchni, lustra w łazience, czy przeszklone balustrady. Ze względu na swoje właściwości i wysoką estetykę jest materiałem bardzo chętnie wykorzystywanym przez architektów i inwestorów również w formie daszków szklanych, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję, a przy tym wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko.
Alternatywa dla tradycyjnych daszków
Tradycyjne rozwiązania, gdzie daszek jest wykonywany z blachy lub dachówki są obecnie często zastępowane daszkami szklanymi. Takie wykorzystanie szkła sprawdzi się idealnie jako zadaszenie drzwi wejściowych, ale także balkonów i tarasów. Coraz częściej montowane są w budynkach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, czy w nieruchomościach komercyjnych. Szkło w połączeniu z elementami stali nierdzewnej to materiały, które podnoszą atrakcyjność budynku, ale przy tym w pełni spełnia swoją funkcję. Są to konstrukcje bardzo wytrzymałe, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Swoje właściwości zyskują dzięki procesowi hartowania szkła, dzięki czemu wytrzymałość materiału wzrasta kilkukrotnie. Daszki wykonane ze szkła hartowanego mają także odpowiednią grubość, dzięki czemu są bardzo bezpieczne.
Mocowanie daszków szklanych
Dachy wykonane ze szkła najczęściej mocowane są na metalowych okuciach. Jest to bardzo estetyczny sposób montażu, a przy tym przede wszystkim wytrzymały. Tafle szkła mocuje się na cięgnach, które montuje się do muru lub opiera się na wspornikach wykonanych ze stali. Na cięgnach można mocować zadaszenia jednotaflowe, wielotaflowe i kaskadowe. Takie umocowanie gwarantuje stabilność i wytrzymałość, a proces montażu nie jest skomplikowany. W miejscu gdzie jest problem z zamontowaniem odciągów stalowych powinny sprawdzić się daszki wspornikowe. Montowanie daszków bezpośrednio do ścian budynku, powoduje że osłaniają one bardzo dobrze przed śniegiem i deszczem, ale przezroczyste szkło nie zasłania niepotrzebnie promieni słonecznych.
Konstrukcje szklane wymagają wprawy i doświadczenia w ich montaży. Warto zatem korzystać z pomocy fachowców.