Blog

Dekoracja domu według zasad feng shui

Przez Redakcja w dniu

Według chińskiej tradycji, to jak zastanie zaaranżowane mieszkanie, będzie miało istotny wpływ na los i samopoczucie jego mieszkańców. Chińczycy stworzyli niezwykłą sztukę dekorowania wnętrz, która nazywana jest feng shui. Ma ona zapewnić powodzenie i pomyślność w każdej dziedzinie życia.

Siatka bagua

Podstawą feng shui, do poznania wszelkich sekretów tej sztuki, jest siatka bagua, która dzieli mieszkanie na różne strefy. Dzięki nałożonej siatce, możliwe staje się zobaczenie domowych miejsc, które warto by zmienić, aby los domowników uległ pozytywnej przemianie. Po naniesieniu na plan mieszkania siatki bagua, należy sprawdzić, za co odpowiadają poszczególne wnętrza. Jeśli na przykład następują w ostatnim czasie zbyt częste kłótnie z bliskimi lub pojawiają się nieoczekiwane problemy finansowe, trzeba spróbować coś z tym zrobić. Jednym ze sposobów jest umieszczenie w odpowiednich strefach, odpowiedzialnych za relacje z domownikami oraz za finanse, właściwego przedmiotu.

Wszelkie zmiany lepiej wprowadzać stopniowo, gdyż zbyt radykalny postęp może namieszać w życiu rodzinnym. Siatką bauga można pokrywać także poszczególne wnętrza.

Lustra w feng shui

„Aspiryna feng shui” – tak w owej tradycji nazywane są lustra, które według starożytnej praktyki planowania przestrzeni, mają niezwykłe, „lecznicze” zdolności i pozytywnie wpływają na rozwiązywanie licznych problemów związanych z płaszczyzną mieszkalną domowników. Istotne jest właściwe ich używanie, a podstawową zaletą jest moc odpierania złej energii, natomiast przyciągania wyłącznie tej pozytywnej.

Kuchnia według feng shui

„Serce domu” – tym właśnie jest kuchnia według zasad feng shui. Należy o nią dbać tak, by była czysta, odpowiednio oświetlona i jasna. Zalecane są odcienie bieli oraz beżu. Zlewozmywak warto zamontować przy oknie z miłym dla oka widokiem. Docenione w kuchni będą także okrągły stół, wygodne krzesła oraz szklane dodatki, które rozjaśnią i powiększą przestrzeń. Lacobel czy Lacomat w kuchennym wnętrzu sprawdzą się bardzo dobrze.

Salon według feng shui

Salon

Spokojny wystrój to podstawa pomieszczenia przeznaczonego do odpoczynku. Jeśli chodzi o kolory, powinny być one stonowane i relaksujące. Klasyczne meble, kanapy i fotele stworzą odpowiedni klimat, a zasłony przepuszczające odrobinę światła oraz dywan z naturalnej tkaniny, idealnie uzupełnią całość.

Łazienka według feng shui

W łazience warto postawić na bezpieczeństwo i maksimum prywatności. Kolory takie jak biel i błękit sprawdzą się kapitalnie. Do tego odpowiednio rozwieszone lustra i pochowane w szafki „łazienkowe gadżety”. Wszystko to wyróżni wnętrze i pozytywnie wpłynie na panującą w nim atmosferę.

 

Feng shui jest niezwykle uniwersalne. Za jego pomocą oddziaływać można na różne sfery ludzkiego życia:

  • harmonię,
  • miłość,
  • zdrowie,
  • sprzyjający los.

Ważne jest, by nie uaktywniać wszystkich sfer feng shui naraz, gdyż jak powszechnie wiadomo, w nadmiarze wszystko może zaszkodzić.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności