Blog

Do dzieła – wybieramy drzwi ze szklanym akcentem!

Przez Redakcja w dniu
Drzwi ze szkłem

Szkło to materiał, który zachwyca. Każdy z nas może wzbogacić swoje wnętrza o różne warianty szklanych dekoracji, jak na przykład szkło kolorowe, zdobione, matowe, z ornamentem czy też szkło z nadrukiem. Dziś powiemy słów kilka o szklanych akcentach na drzwiach. Co możemy zyskać dzięki takiemu rozwiązaniu.

Zalety szklanych zdobień

Szklane detale i elementy, zastosowane w drzwiach lub meblach, są nie tylko eleganckie i ponadczasowe, ale wprowadzają do wnętrza tajemniczy klimat. Nie można przejść obojętnie obok szklanych przedmiotów, które na co dzień znajdują się w naszym otoczeniu. Szkło ma wiele zalet, a do tych podstawowych można zaliczyć:

  • Trwałość – w procesie hartowania i laminowania uzyskiwane jest niezwykle wytrzymały rodzaj szkła.
  • Uniwersalny charakter – szkło z powodzeniem zestawiać można i łączyć z innymi materiałami. Idealnie wpisuje się w wystrój właściwie każdego wnętrza.
  • Przezierność – ta cecha sprawia, że materiał ten umożliwia odpowiednie doświetlenie wnętrza, dodając przestrzeni lekkości i optycznie ją powiększając.

Szkło od wielu lat zachwyca artystów i projektantów, którzy dzięki swej cudownej wyobraźni, przeistaczają szklany materiał w piękne przedmioty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzai szkła. Warto jednak pamiętać, aby sięgać po materiał najwyższej jakości, który poza standardowym zastosowaniem, idealnie wpisze się w wystrój naszego wnętrza. Różnorodność zaskakuje, a materiał ten, poza swym oczywistym zastosowaniem, świetnie łączy się z kamieniem i drewnem, tworząc ponadczasową triadę.

Zastosowanie szkła w drzwiach

Panujące trendy sprawiają, że szkło pojawia się w licznych formach zastosowania. Szklane elementy, stają się niezbędnym składnikiem aranżacji i bardzo trudno sobie wyobrazić dzisiejszy wystrój pomieszczeń pozbawionych szkła.

Dostępna gama kolorów i formatów, połączona z wieloma zaletami szkła sprawia, że pokochaliśmy ten materiał, za możliwość wykorzystania go w każdej domowej przestrzeni.

Zastosowanie przeszklonych elementów w drzwiach, pozwala stworzyć funkcjonalny podział domowego wnętrza, a także sprawia, że pomieszczenie zyskuje dostęp do światła. Nie można także zapomnieć wspomnieć o podwyższeniu komfortu warunków mieszkalnych oraz o tym, że wnętrza z oszklonymi lub całkowicie szklanymi drzwiami są nowoczesne i optycznie tworzą wrażenie większych.

W jakich drzwiach najczęściej stosowane jest szkło?

przeszklenia w drzwiach

Źródło: pixabay.com

Zdecydowanie są to drzwi wewnątrzlokalowe lub wejściowe. W przypadku drzwi wejściowych często spotkać można drzwi całkowicie szklane.

Drzwi wewnątrz mieszkania, które oddzielają poszczególne pomieszczenia od siebie, dzięki zastosowaniu w nich szklanych akcentów, dodadzą wnętrzu lekkości, wymodelują pomieszczenie i stworzą niepowtarzalny klimat.

Najczęściej wybierane rodzaje szkła to:

  • szkło matowe Lacomat,
  • szkło ornamentowe,
  • lustro weneckie,
  • szkło satynowe.

Wszelkie dostępne w naszej ofercie szklane produkty dostępne są w jednym miejscu. Wystarczy wejść na https://www.rkglass.pl/#produkty.

Nawet niewielkie otwory w drzwiach, możemy wypełnić odpowiednim rodzajem szkła. Nada to wnętrzu unikatowego stylu, a użytkownikom zapewni bezpieczeństwo. Hitem ostatnich lat jest szkło mleczne i bezbarwne, które nie tylko stworzy eleganckie i nowoczesne wnętrze, ale wprowadzi do niego harmonię i spokój.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności