Blog

Do jakich wnętrz pasuje grafika na szkle

Przez Redakcja w dniu

Szkło jest materiałem bardziej neutralnym od płytek, przez co lepiej współgra z każdym wnętrzem. Ponadto łatwiej dobrać wzór na szklane tafle do stylu jadalni czy kuchni i połączyć wystrój obu pomieszczeń. Dzięki niemu dobrze wyeksponujemy charakter wnętrza. Dlatego nadaje się do pomieszczeń w praktycznie każdym stylu.

Aranżacja przestrzeni szkłem

Uniwersalne jest szkło jednobarwne z delikatnym wzorem. Idealnie nadaje się do małych wnętrz. Nadaje im efektu lekkości oraz przestronności. Grafika na szkle czy lacobel są odporne na warunki atmosferyczne. Najbardziej trwałe są tafle wykonane ze szkła hartowanego. Zaletą jest też bezsprzecznie brak fug, zbierających kurze, gdyż grafika montowana jest na jednej tafli, ciętej na wymiar. W związku z czym łatwiej taką gładką powierzchnię utrzymać w czystości.

Druk UV i lacobel

Jest obecnie modny jako alternatywa dla płytek. Wśród wzorów pojawiają się, oprócz zdjęć krajobrazów, wzory naturalne jak i futurystyczne. Ciekawym pomysłem może być grafika z fraktalami. Grafika na szkle, jaką oferuje nasza firma z okolic Rzeszowa, nadaje się do wnętrz zarówno małych jak i dużych. W małych pomieszczeniach zaleca się raczej jasne kolory lacobelu i grafiki z delikatnymi wzorami, które rozświetlą wnętrze ale nie zagracą go. W dużych można poszaleć ze wzorami i kolorami oraz gabarytami.

Szklane tafle do salonu i kuchni

Pasują praktycznie do każdego stylu wnętrz, zarówno do podbijającego ostatnio rynek stylu eko design jak i innych. Po prostu dobieramy do naszego wystroju odpowiedni wzór czy zdjęcie. W rustykalnym gdzie dominują sielskie, łagodne kolory będzie pasował lacobel z brudną bielą czy beżem. Styl klasyczny jest natomiast pełny elegancji i harmonii, sprawdzi się w nim lacobel albo stonowana grafika. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym zwłaszcza w salonach i biurach, jest grafika na szkle.

Druk UV jest trwały i odporny na uszkodzenia, tusz na tafli jest utwardzany promieniami UV emitowanymi przez lampy LED. Odpory jest na uszkodzenia jakie może wywołać woda, wilgoć czy słońce. Z powodzeniem możemy zainstalować szklane tafle w kuchni zamiast tradycyjnych płytek czy w salonie jako alternatywa dla obrazu.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności