Blog

Drzwi ze szklanymi skrzydłami – poznaj ich zalety i dowiedz się, gdzie sprawdzą się najlepiej

Przez Redakcja w dniu
Szklane drzwi w biurze

Dziś weźmiemy na tapetę drzwi ze szklanymi skrzydłami. Powiemy słów kilka o możliwościach wykorzystania tego nowoczesnego rozwiązania, a także wskażemy najważniejsze jego zalety, których zapewne wielu z nas nie dostrzega na pierwszy rzut oka.

Czy warto postawić na drzwi ze szklanymi skrzydłami?

Coraz częściej zauważyć możemy, zwłaszcza w dużych instytucjach i korporacjach, drzwi ze szklanymi skrzydłami. Dzieje się tak głównie za sprawą wykorzystywania nowoczesnych technologii w produkcji i obróbce szkła, dzięki którym możliwe jest uzyskanie pięknych wyrobów, o dużej wytrzymałości mechanicznej.

Mieszkańcy gospodarstw domowych, z coraz większym przekonaniem, także stawiają na to nowoczesne rozwiązanie. Jak się okazuje, na ich decyzję mają wpływ liczne zalety szklanych drzwi.

Oto one:

  • Ekskluzywny i elegancki design – szklane drzwi zachwycają pięknym i delikatnym wyglądem. Z łatwością dopasowują się do nowoczesnych aranżacji. Co więcej, nikt nie przechodzi obok nich obojętnie – przykuwają wzrok i zachwycają!
  • Doświetlenie pomieszczeń – drzwi ze szklanymi skrzydłami to świetny wybór w przypadku pomieszczeń, do których dopływ światła naturalnego jest ograniczony. Szklane skrzydła przepuszczają światło, sprawiając, że nawet ciemne miejsca stają się jaśniejsze i bardziej słoneczne.
  • Trwałość – dzięki zaawansowanej technologi, szklane drzwi są wyjątkowo trwałe pod względem mechanicznym.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości – bez trudu można usunąć zabrudzenia ze szklanej tafli. Odpowiednie preparaty i regularna dbałość o czystość sprawią, że nasze przeszklenia zawsze wyglądać będą nienagannie.
  • Bezpieczeństwo – cecha ta ściśle związana jest z trwałością. Mimo, że szkło wielu z nas może kojarzyć się z kruchym i delikatnym tworzywem, należy obalić ten mit. Każdy może mieć pewność, że zamówione w dobrej hurtowni szklane drzwi, zapewnią nam bezpieczeństwo i odporność na uszkodzenia. Skrzydła drzwi wykonywane są ze szkła hartowanego, które, nawet w momencie rozbicia, rozpada się na drobne ziarno, ograniczając w ten sposób ryzyko skaleczenia.

Przykładowe rodzaje szklanych drzwi

Szkło wykorzystać można do wykonania większości rodzajów drzwi. Najczęściej materiał ten wykorzystujemy w produkcji:

  • Drzwi rozwieranych , które nazywane są także przymykowymi – ten rodzaj drzwi stosowany jest chętnie w budynkach mieszkalnych, ale coraz częściej doceniają go także projektanci nowoczesnych budynków użyteczności publicznej.
  • Drzwi wahadłowe – stanowią one odmianę drzwi rozwieranych. Drzwi wahadłowe występują w dwóch wariantach – jedno- i dwu-skrzydłowym. Skrzydła drzwi otwierają się na obie strony ściany, obracając się względem osi pionowej i przechodzą w pobliżu bocznej krawędzi skrzydła. Szklane skrzydła drzwi wahadłowych zamykają się samoczynnie – jak sama nazwa wskazuje – ruchem wahadłowym.
  • Drzwi przesuwne – istnieje wiele wariantów drzwi przesuwnych. Mianem tym określamy drzwi, których skrzydła poruszają się w swoich prowadnicach.
  • Drzwi składane, zwane także łamanymi – składają się z dwóch elementów. Każdy element skrzydła posiada na górnej krawędzi tafli szkła wózek jezdny z czopem, który umożliwia obrót drzwi. W ten sposób jednoczesny obrót i przesunięcie drzwi wzdłuż prowadnicy jest możliwe. Najpierw drzwi się składają, a kolejno przesuwają w jedną stronę otworu.

Szklane skrzydło drzwi

Możliwości wykorzystania szklanych drzwi w aranżacjach

Szklane drzwi, ze względu na swój dekoracyjny charakter, są z reguły wykorzystywane w pomieszczeniach reprezentatywnych – holu, salonie, gabinecie.

Wybierając szklane skrzydła matowe, o niskiej przezierności, z powodzeniem zamontować je możemy w pomieszczeniach prywatnych – garderobie, sypialni, a nawet w przejściu do łazienki – czyli części sypialno-kąpielowej.

Szklane dodatki idealnie pasować będą do minimalistycznych przestrzeni, o nowoczesnym designie. Szklane skrzydła drzwi są proste i zajmują niewiele miejsca. Takie rozwiązanie sprawdzi się we wnętrzach aranżowanych w stylu industrialnym i loftowym. Mleczne szkło będzie doskonałym tłem dla metalowych dodatków, surowych ścian, a także betonowych posadzek.

Szklane drzwi są także bardzo często elementem wyposażenia ekskluzywnych apartamentów. Podkreślają one stylistykę dekoracyjną wnętrza oraz nadają mu wrażenia luksusu.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności