Blog

Jak nowocześnie urządzić małą kuchnię

Przez Redakcja w dniu

Nowoczesna kuchnia nie musi być wcale chłodna i wręcz sterylna. Można wykonać taką aranżację, która będzie zarówno nowoczesna jak i przytulna. Nawet dobrze wkomponowane szklane elementy wyposażenia powiększą optycznie przestrzeń i jej nie oziębią.

Mała, ale moja

To jest takie uczucie, które nam towarzyszy gdy mamy małą kuchnię i możemy zrobić to co chcemy. Najbardziej zwariowane czy niesamowite pomysły aranżacyjne możemy w niej realizować. Jednak mamy ograniczenie, które całkiem skutecznie wyklucza większość pomysłów.

Malując przestrzeń

Zacznijmy od początku, czyli od ścian. Kuchnia mimo, że obecnie zwraca się szczególną uwagę na wygląd reprezentatywny, to i tak zawsze jest przestrzeń robocza. Nawet jak to tylko poranna kawa, to i tak warto zadbać o ucztę dla oka w tym czasie.

Ściana w kuchni z każdej strony jest narażona na działanie innych czynników. Nie ma też nakazu, aby z każda była jednakowa. Można z powodzeniem nad blatem roboczym zamontować grafikę na szkle. Łatwo się ją utrzymuje w czystości, poza tym można sobie umieścić na niej dowolny wzór, obraz, zdjęcie. Grafika na szkle, jaką oferuje hurtownia szkła z okolic Rzeszowa, to idealne opcja udekorowania kuchennego wnętrza!

Sprzęt

Gdy wybieramy sprzęt do kuchni zazwyczaj stawiamy na najnowsze rozwiązania. Jednak zwróćmy raczej uwagę na te praktyczne. Im bardziej naładowany dodatkowymi czujnikami piekarnik tym więcej do zepsucia i ewentualnej naprawy.

Postawmy na dobry i sprawdzony rodzaj piekarników czy kuchni. Zwróćmy uwagę na pobór mocy, wydajność, które nie zawsze idą ze sobą w parze. Istotnym czynnikiem jest też wybór sprzętu pod nasze preferencje. Piekarnik z rozbudowanymi funkcjami, gdy nie lubimy piec, raczej nam się nie przyda tak często.

Dodatki

O ileż bardziej przyjemnie się spędza czas w kuchni urządzonej przytulnie i ze smakiem. Istotną rolę pełnią w tym wypadku dodatki, takie zwyczajne potrzebne na co dzień jak łapki czy rękawice kuchenne po te ewidentnie dekoracyjne.

Wybór każdego elementu do małej kuchni powinien być zawczasu przemyślany. Nie można dopuścić do zagracenia powierzchni. Warto decydować się na szklane dodatki czy elementy, które odbijają światło, tworząc w ten sposób głębię i powiększając przestrzeń. Nawet jeśli to tylko optycznie.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności