Blog

Jak odnowić meble w kuchni?

Przez Redakcja w dniu
Lacomat w kuchni

Wielu z nas pragnie zmienić coś w swojej kuchni – i bardzo dobrze. Pamiętajmy, że widoczna zmiana wcale nie musi być kosztowna i wiązać się z generalnym remontem. Wystarczy odrobina pomysłowości i sprytu, a stare kuchenne meble znów zaczną zachwycać.

Zrób to najprościej jak się da

Aby przywrócić dawną świetność swoim meblom możesz na przykład okleić je folią samoprzylepną w dowolnym kolorze. Nie ubrudzisz nic dookoła, a efekt będzie podobny jak po malowaniu. Taka folia jest łatwo dostępna – w wielu wzorach i kolorach. Do odważnych kuchni warto wybrać intensywne kolory, takie jak czerwień, fiolet czy intensywną zieleń. Z kolei we wnętrzach delikatnych, minimalistycznych znacznie lepiej sprawdzi się biel, beż i brąz, albo subtelne, drobne wzory.

Postaw na Lacomat

Meble kuchenne powinny emanować stylem i klasą. Świetnie zatem sprawdzi się Lacomat. Jest to rodzaj szkła o niezwykle estetycznym wyglądzie. Zastosowanie go w kuchennych meblach sprawi, że wszelkie umieszczone za Lacomatem przedmioty pozostaną częściowo widoczne – w postaci zarysu krawędzi. Dodatkowo można pokusić się o zainstalowanie wewnątrz szafek światła, które sprawi, że będą one wyglądać niezwykle inspirująco. Lacomat zastosować można na wiele sposobów. To piękne szkło idealnie wpasowuje się w nowoczesne i innowacyjne kuchnie.

nowoczesna kuchnia

Źródło: pixabay.com

Wymiana uchwytów

To kolejny niezwykle prosty sposób na odmianę wyglądu mebli w Twojej kuchni. Jeśli w miejscu starych uchwytów pojawią się nowe, wnętrze bez wątpienia nabierze nowego wyrazu. Nowoczesne, kolorowe lub zupełnie nietypowe gałki, zwrócą uwagę każdego, a całość zyska nowy design.

Podobnie na wygląd mebli mogą wpłynąć ręcznie malowane wzory. Najlepiej sprawdzą się one w kuchniach aranżowanych na styl prowansalski lub angielski. Wszelkie motywy można tworzyć z pomocą gotowych planszy – bardzo ułatwia to i przyśpiesza cały proces „odnowy” naszego wnętrza.

Stare meble – nowy środek

Stare kuchenne półki i szafki bardzo często nie są zbyt funkcjonalne. Standardem są wiszące i stojące szafki z półkami, szufladami oraz zamykanymi drzwiczkami. Jednak wyposażenie kuchenne w dzisiejszym świecie jest niezwykle szerokie i aby wizualność naszego wnętrza była przyjemna dla oka warto mieć meble, w których pomieścimy właściwie wszystko.

Jeśli mamy wysoką i dość głęboką szafę, możemy zamontować w niej kosze bądź półki na stelażu. Tak stworzony system cargo wysuwać się będzie po otwarciu szafki. Ułatwi to sortowanie rzeczy, które znacznie łatwiej utrzymać będzie w porządku, bez potrzeby ciągłego sięgania po nie w głąb szafki.

Jakimi zasadami się kierować odnawiając meble kuchenne?

  • Po pierwsze konsekwencja kolorystyczna – warto wprowadzić jeden kolor, w różnych odcieniach do większości elementów.
  • Klasyczne, proste kształty – zapewnią długoletnie zadowolenie i elegancję;
  • Materiały – powinniśmy wybierać materiały uniwersalne, trwałe, a co istotne, proste w utrzymaniu czystości;
  • Dodatki i wzory – zawsze wybierajmy zgodnie ze swoim gustem, nie bójmy się eksperymentować. Dodatki są takim elementem wyposażenia, które zmienić można właściwie w każdym momencie.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności