Blog

Jak rozjaśnić ciemne wnętrza?

Przez Redakcja w dniu

Wpływ światła na samopoczucie człowieka jest ogromny. Zauważamy to najczęściej podczas sezonu jesienno-zimowego, kiedy dni są bardzo krótkie i nie możemy się cieszyć naturalnym światłem. Na pogodę i pory roku nie mamy żadnego wpływu, dlatego warto poświęcić trochę wysiłku i urządzić własne mieszkanie w taki sposób, aby nawet w pochmurne zimowe dni, nasze wnętrza były jasne i przytulne.

Rozjaśnij ściany i podłogi

Pierwszą rzeczą którą należy zmienić, jeżeli chcemy rozjaśnić wnętrza jest zmiana kolorystyki ścian oraz podłóg. Białe ściany sprawdzą się szczególnie w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim lub minimalistycznym. Osoby obawiające się wrażenia sterylności przy czysto białych ścianach powinny postawić na subtelne, pastelowe odcienie beżu, czy szarości. W zależności od upodobań można celować w ciepłe lub chłodne tonacje.

Poczucie większej i jaśniejszej przestrzeni można osiągnąć dzięki położeniu jasnej, drewnianej podłogi. Pięknie będą się prezentować surowe deski o połyskliwym wykończeniu. Ciekawym dodatkiem, który urozmaici wnętrze będzie dywan w jednolitym kolorze lub w subtelny, geometryczny wzór. Nie można zapomnieć także o meblach i dodatkach. Różnego rodzaju szafy, półki, czy kanapy także powinny pozostać w jasnej tonacji. Jeżeli chcemy użyć kontrastujących kolorów to wykorzystajmy w tym celu dodatki takie jak poduszki, koce, wazony, czy obrazki na ścianę.

Szkło – postaw na oryginalność i funkcjonalność

Jasne ściany, podłogi i meble z pewnością w dużym stopniu rozjaśnią nasze wnętrza. Dopełnieniem całego efektu może być wykorzystanie w aranżacji wnętrz elementów szkła. Bardzo popularnym rozwiązaniem, które zarówno optycznie powiększa pomieszczenia, ale dodatkowo rozświetla je, jest wykorzystanie luster. Powieszone na ścianie raczej nie służą do przeglądania się w nich, ale stanowią oryginalny element dekoracyjny. Sposób bardzo prosty, a niezwykle efektowny.

Dzięki nowoczesnym technologiom obróbki szkła mamy obecnie możliwość wykorzystywania go na wiele sposobów. Hartowane tafle szkła są na tyle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, że mogą być stosowane do produkcji drzwi szklanych, a nawet szklanych ścianek. Takie rozwiązania sprawdzą się świetnie w ciemnych oraz małych wnętrzach. Przeszklenia, jako zamiennik całkowicie zabudowanych powierzchni, pozwalają w maksymalnym stopniu wykorzystać cenne promienie słoneczne.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności