Blog

Jak urządzić małą łazienkę z prysznicem?

Przez Redakcja w dniu
wanna

Urządzanie małej łazienki może być skuteczne, jeśli będziesz pamiętać o kilku zasadach!

Małe jest piękne

Nowoczesne projekty domów, mieszkań lub szeregówek w tej ekonomicznej odsłonie dla rodziny zwykle nie posiadają olbrzymiego metrażu. Jest to problem, zwłaszcza, jeśli musimy pomieścić tam i pralkę, i sanitariat. Na szczęście śmiało możemy czerpać z modernistycznych projektów.

Przestrzeń przede wszystkim

W małym mieszkaniu oprócz stylowego wyglądu najważniejsza jest funkcjonalność. W łazience spędzamy mnóstwo czasu – tam, w porannej bieganinie zaczynamy dzień, a także kończymy go wieczorem, podczas relaksującej kąpieli. W łazience każdy ma czas dla siebie, dba o swoje ciało, dlatego warto urządzić to pomieszczenie tak, by spełniało każdą ze swoich funkcji na 100 procent.

Przechowywanie w małej łazience

W łazience powinny znajdować się przybory higieniczne, kosmetyki, ręczniki czy nawet mała, domowa apteczka. Jeśli mamy do dyspozycji klasyczne cztery metry kwadratowe, jak to wszystko ogarnąć?

Pralka i kosz na pranie najlepiej umieścić w zabudowie. Do mniejszych przestrzeni lepiej wybrać pralkę o najmniejszej pojemności. Aby w pełni wykorzystać pustą przestrzeń nad pralką umieszczając tam szafkę na ręczniki i kapsułki do prania oraz pozostałe akcesoria. Aby jeszcze bardziej wykorzystać potencjał małej przestrzeni, należy wybrać zabudowę aż po sam sufit – zdziwisz się, ile jest miejsca w twojej łazience!

łazienka

Miejsce na makijaż

Podobnie można wykorzystać miejsce nad toaletą, które zwykle pozostaje puste, wystarczy jedynie zamontować półki na których będziesz przechowywać pędzle, perfumy, paletki cieni czy biżuterię. To może być również świetne miejsce na dekorację!

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Sekretem są lustra na wymiar! Zamontowane nad umywalką może wystąpić solo, a zamontowane nad nim światła sprawią, że od razu zrobi się jasno i przestrzennie! To ważne zwłaszcza w tych łazienkach, w których projekt nie obejmuje okna. Tu dobra wiadomość dla pań codziennie wykonujących makijaż i skomplikowane procesy pielęgnacyjne: wystarczy założyć żarówkę, która imituje światło dzienne i raz na zawsze zapomnieć o problemie nierówno nałożonego podkładu!

Miejsce na kąpiel

Z racji tego, że mamy niewiele miejsca, do niewielkiej łazienki nie wstawiajmy wanny! Nowoczesne prysznice zajmują minimum miejsca. Minęły czasy trudnych do utrzymania w czystości brodzików akrylowych i zamykanych kabin, na których osadzał się kamień i mydło niemal po każdym prysznicu.

Prysznic z wolnym wstępem

Postaw na minimalizm! Stwórz odpływ liniowy, a armaturę zamontuj wprost ze ściany. Zamiast kabiny z sieciówki stwórz własną na zamówienie. Będzie się wyróżniać trwałością oraz estetyką wykonania oraz pięknie prezentować nawet w najbardziej nieustawnym wnętrzu!

Kolejnym fantastycznym rozwiązaniem w małej łazience jest prysznic za parawanem, który łagodnie oddzieli go od pozostałej części pomieszczenia, nie powodując niepotrzebnego zabierania cennej powierzchni. Transparentne szkło jest najlepszym wyborem, jednak jeśli jesteś odważny i zależy ci na awangardowej stylistyce śmiało możesz nadrukować na szkle dowolny wzór. Czy to będzie kwitnąca orchidea, czy leśny pejzaż – ogranicza cię wyłącznie własna wyobraźnia!

Kliknij jeśli chcesz kupić kabiny prysznicowe w firmie R-K Glass.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności