Blog

Jak zrobić lustro do makijażu

Przez Redakcja w dniu
Profesjonalne lustro do makijażu

Dobry makijaż wymaga nie tylko czasu, wprawy ale też dobrego lustra i oświetlenia. Najważniejsze, aby z każdej strony padające światło było o równym natężaniu.

Jakie lustro będzie najlepsze

Lustro lustrowi nierówne, najważniejsze aby tafla nie miała wad powstałych w toku produkcji. Także ważny jest rodzaj szkła. Najlepsze jest szkło bezbarwne optiwhite, to z zabarwieniem niestety ale potrafi zmienić koloryt cery.

Wymiary

Rozmiar lustra powinien być dopasowany wielkościowo, tak aby można było zobaczyć całą twarz. Wiadomo, jeśli ma to być z przeznaczeniem do salonu wizażu czy kosmetycznego wielkość lustra powinna być tak duża, aby można było z każdej strony widzieć twarz modelki, a nie tylko stojąc za nią.

Oświetlenie lustra

Jeśli chodzi o makijaż to nie można polegać na świetle dziennym, gdyż jego natężenie zmienia się w zależności od pory dnia, roku, a także kaprysów pogody. Dlatego trzeba dobrać odpowiednie oświetlenie.

Wybór lamp do lustra

Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie lamp wokół lustra dla uzyskania równomiernego oświetlenia. Ze względu na dobre rozprowadzanie podkładu powinny znajdować się źródła światła na każdej z krawędzi. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie lamp led ciepłej barwy.

Ciekawe aranżacje

Bardzo dekoracyjnie jak również praktyczne są lampy ledowe w postaci okrągłych żarówek. Nie tylko dobrze doświetlają potrzebną nam przestrzeń, w której się pracuje, ale też wyglądają bardzo awangardowo. Dodatkowo ze względu na materiał, z którego są wykonane, nie ma problemu z ich czyszczeniem.

Dobrze zrobione lustro to pewność, że makijaż będzie idealnie zrobiony. Takie lustro jest dedykowane nie tylko dla profesjonalnych salonów kosmetycznych. W garderobie eleganckiej kobiety także powinno się znaleźć dla niego miejsce.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności