Blog

Kolorowe szkło – jak zestawiać ze sobą wzory i kolory, aby uzyskać wymarzony efekt?

Przez Redakcja w dniu
szkło w różnych odcieniach

Żyjemy w kraju, w którym przez większą część roku jest smutno i pochmurnie – pada deszcz lub śnieg. W chłodnych porach roku, każdy z nas woli spędzać czas w przytulnym domowym wnętrzu. Bardzo ważne wówczas jest to, aby ta domowa przestrzeń była spójna, miła i ciepła. Na to bez wątpienia wpływają kolory. Dziś powiemy co nieco o barwnych szklanych dodatkach, które ożywią każdą przestrzeń.

Łączenie kolorowego szkła z domową przestrzenią – możliwe?

Szkło z powodzeniem połączyć można z wieloma wzorami i kolorami. W zależności od doboru zestawienia jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowo zaaranżowaną przestrzeń. Należy jednak pamiętać, aby kolor szkła dopasować do charakteru pomieszczenia oraz zastosowanej w nim pozostałej kolorystyce.

Jak sprytnie łączyć kolory?

Jeśli jesteś nowicjuszem w aspekcie doboru odcieni do pomieszczeń, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie użycie uniwersalnej palety barw. Na początku wybierz swój ulubiony kolor i niech to właśnie on stanie się kolorem przewodnim – dominującym. Wówczas możesz być spokojny o swoje samopoczucie i efekt końcowy.

Analogiczne zestawienie kolorów

Kolory analogiczne są kolorami, które sąsiadują ze sobą na całościowym kole barw. Łącząc ze sobą barwy do wnętrz, warto mieć przed sobą takie koło. Można wówczas wybrać odcień, który najbardziej nam się podoba i zobaczyć, jakie kolory z nim sąsiadują – zarówno z prawej jak i lewej strony. Decydując się, dla przykładu, na kolor żółty w swojej kuchni, możemy go z powodzeniem połączyć ze szklanymi dodatkami o zielonej barwie, bądź pomarańczowym Lacobelem.

Kolory neutralne i monochromatyczne

W przypadku barw monochromatycznych, koło barw składa się z różnorodnych odcieni tego samego koloru. To świetna alternatywa do jasnej kuchni, którą można urządzić na przykład w kolorze beżu – jaśniutkie, delikatnie beżowe ściany, panel szkła Lacobel – także w delikatnym beżowym odcieniu i mocniejsze intensywnie beżowe meble ze szklanymi przeszkleniami.

Kliknij jeśli chcesz kupić lacobel w firmie R-K Glass.

Neutralne barwy są harmonijne i niezwykle wyciszają. Sprawdzą się właściwie w każdym stylu aranżacyjnym. Neutralne barwy to między innymi:

  • biel,
  • wspomniany beż,
  • wszelkie odcienie kremu,
  • szarość.
Aranżacja wnętrz

Źródło: pexels.com

Kolorowe szkło we wnętrzu Glamour

Cechą charakterystyczną stylu glamour jest różnorodność i bogactwo wielu wzorów i kolorów. Mieniące się tkaniny, połyskujące dodatki oraz błyszczące szklane żyrandole to tylko kilka z podstawowych cech wyposażenia wnętrza w tym stylu. Oryginalnym elementem wnętrza glamour będzie na przykład ciemne szkło z połyskującym nadrukiem. Odpowiednio zamocowane może pełnić funkcję mobilnej ścianki działowej lub przesuwnych drzwi wejściowych.

A co w kwestii wzorów?

Proponujemy kierować się jedną podstawową zasadą – nigdy nie należy łączyć wzorów tej samej wielkości. Zestawienie takie będzie się niezwykle ze sobą gryzło.

W ostatnim czasie bardzo modne są delikatne wzory geometryczne na szklanych panelach oraz te powiązane z naturą. Projektując swoje wnętrze nie należy jednak przesadzać z mnogością wzorów. Dwa lub trzy w zupełności wystarczą.

Pamiętaj – kolorowe szkło we wnętrzu odgrywają ogromna rolę. Uzupełnia całościowy klimat i buduje nastrój. Warto zawsze aranżować wnętrza i dobierać do niego kolory w zgodzie z samym sobą.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności