Blog

Lacobel w otwartej przestrzeni domowej, czyli połączonej kuchni z jadalnią i salonem

Przez Redakcja w dniu
otwarta domowa przestrzeń

Przyjemność i radość życia to dla nas coś wyjątkowego. Każdy z nas pragnie uśmiechać się na co dzień, otaczać wspaniałymi ludźmi, a także wracać do pięknego, przytulnego domu. Umiejętne łączenie dodatków, tworzenie wzorów i harmonijne wypełnienie wnętrza kolorem, kształtem oraz światłem, stworzy oczekiwaną sferę komfortu. W ostatnim czasie bardzo pomysłową i modną opcją staje się otwarta przestrzeń kuchenna – strefa trzech połączonych ze sobą, a jednocześnie odrębnych funkcjonalnie i wizualnie pomieszczeń – jadalni, salonu i kuchni. Epicentrum tak zaaranżowanej przestrzeni jest nowoczesny i bardzo modny w ostatnim czasie materiał wykończeniowy – Lacobel.

Czym w ogóle jest Lacobel?

Lacobel to przezroczyste szkło pokryte warstwą lakieru. Współcześnie jest to jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów do wykończenia wnętrz.

Cechy charakterystyczne szkła lacobel to przede wszystkim:

 • wytrzymałość na czynniki zewnętrze,
 • łatwość w utrzymaniu czystości,
 • ochrona ścian,
 • odporność na zarysowania.

Co więcej oferowana gama kolorystyczna lakieru daje szereg aranżacyjnych możliwość. Gładka, delikatnie błyszcząca tafla szkła lacobel sprawi, że każda kuchenna przestrzeń stanie się lekka i znacznie bardziej przestronna. Szkło lacobel w kuchni to doskonałe uzupełnienie wystroju, o którym nikt z nas nie powinien zapomnieć.

Jak zaprojektować komfortową domową przestrzeń?

Dziś mamy dostępnych tak wiele trendów, stylów i wzorów, że każdy z nas, z pełną swobodą bawić się może kolorami, konwencjami oraz odważnie mieszać i łączyć ze sobą nurty i epoki. Aranżując przestrzeń można mieć ubaw po pachy. To bardzo fascynujące zadanie, które pozwala znaleźć ulubiony styl i rozwinąć naszą wrażliwość estetyczną. Nawet niewielka ilość wiedzy połączona z pasją i wyobraźnią, pozwoli stworzyć wymarzone wnętrze.

Aranżując kuchnię nie obawiajmy się eksperymentować. Wykraczanie poza obowiązujące dotychczas schematy, a także wiara w swój gust i możliwości, pozwolą stworzyć kuchenną przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, swobodnie, a także prezentować będzie ona naszą osobowość i styl życia.

wnętrza

Jak dobrze zaprojektować kuchnię?

O kuchni trzeba myśleć już na etapie projektu domu, a w przypadku mieszkania – na bardzo wczesnym etapie deweloperskim. Odpowiednie projektowanie i planowanie pozwoli nam stworzyć przestrzeń funkcjonalną i właściwie odpowiadającą naszym potrzebom. Warto wówczas uwzględnić:

 • usytuowanie kuchni – względem dostępu do światła naturalnego;
 • jej metraż;
 • możliwość dodatkowej spiżarni, bądź też połączenia jej z salonem i jadalnia;
 • wszelkie niezbędne instalacje i przyłącza.

Odpowiedni projekt kuchni da nam:

 • estetykę;
 • pozwoli na prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia;
 • ułatwi dobór materiałów i kolorów;
 • a przede wszystkim będzie ergonomicznym rozwiązaniem.

Lacobel w kuchni otwartej

Coraz częściej decydujemy się na projekt wnętrza otwartego. Zastosowanie lacobelu w otwartej przestrzeni dziennej stworzy nieodparte wrażenie przestronności i nieograniczonej swobody.

Wybierając jednak strefę otwartą, musimy utrzymywać samodyscyplinę i regularnie sprzątać, tak aby panował ład i schludność. I tu wybór lacobelu bez wątpienia okaże się słuszny, gdyż szkło to materiał, który łatwo się czyści. Jeśli nie jesteśmy czyściochami, darujmy sobie otwarte przestrzenie.

Aranżując otwartą przestrzeń możemy dla przykładu pokusić się o wybór stonowanych kolorów w kuchni i zamontować w niej białe meble, szare dodatki i szarą płytę Lacobel. Poza łatwością czyszczenia, to niezwykle designerskie szkło zachwyci klasą i wyrafinowaniem. Sprawdzi się w każdym stylu i wpasuje we wszystkie kuchenne projekty. Uniwersalizm jest jedną z jego zalet.

Decydując się na strefy otwarte, pamiętajmy, aby zachować w każdym pomieszczeniu stylistyczną równowagę. Przeglądając nasze realizacje odkryć można wiele możliwości, a wszelkie nasze usługi pozwolą stworzyć w waszych domach wielofunkcyjne wnętrza i efektowne rozwiązania estetyczne.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności