Blog

Lacobel zastosowanie

Przez Redakcja w dniu

Współcześnie we wnętrzach szkło jest chętnie stosowanym materiałem. Jego elegancki wygląd oraz różnorodność pozwalają na zaadoptowanie go w wielu strefach.

Wnętrza minimalne

Minimalizm we wnętrzach jest cały czas bardzo popularny. Charakteryzuje go oszczędność w ozdobach, kolorach jak i dodatkach. Do aranżacji w tym stylu nadaje się zarówno beton, kamień naturalny, plastik, jak i metal czy szkło. Także kompozycja tych materiałów jest często wykorzystywana przy wykonywaniu mebli i wykańczaniu ścian.

Na ścianach bardzo efektownie wyglądają położone panele szklane. Z powodzeniem można je montować na ścianach w salonie. Wybór kolorów paneli jest ogromny dlatego bez problemu można dopasować interesującą nas barwę.

Do kuchni zamiast płytek nad blatem roboczym wielkim zainteresowaniem cieszy się lacobel. Jednolita tafla montowana na ścianie sprawdza się doskonale nie tylko pod względem estetycznym, ale także praktycznym. O wiele łatwiej jest utrzymać ją w czystości.

Nowocześnie we wnętrzach

Dobrym dodatkiem do nowoczesnych przestrzeni jest szkło. Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje szkła. Zarówno do wykorzystania we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków.

Do wnętrz stosuje się z wielkim powodzeniem lacobel. Jest to szkło pokryte warstwą lakieru odpornego na promieniowanie UV. Można je stosować tylko we wnętrzach. Znajdują zazwyczaj miejsce w kuchni gdzie zastępują zwykłe płytki na ścianach jak i w innych pomieszczeniach.

W firmie R-K Glass możesz też kupić lacobel TUTAJ.

Drugim rodzajem szkła chętnie też używanym we wnętrzach jest grafika szklana. Tafla szkła hartowanego pokrywana jest drukiem i następnie utwardzana za pomocą lampy UV. W ten sposób można nanieść dowolny rysunek czy zdjęcie na szklaną taflę.

Ekologicznie

Szkło jest także świetnym materiałem do zewnętrznych konstrukcji. Z wielkim powodzeniem można go używać jako ścian szklanych. Do oszczędności strat ciepła stosuje się specjalne szkło typu antisol. Jest to szkło barwione w masie, które ma niską refleksyjność.

Do mebli wykorzystuje się często matowy lacomat. Jest to rodzaj szkła pokrytego lakierem o neutralnym zabarwieniu. Przypomina swoim wyglądem charakterystyczne piaskowane tafle czy trawione w kwasach.

Wnętrza nowoczesne to nie tylko wszędzie praktycznie wchodzący minimalizm, to także stylizowane na klasyczne, czy kolonialne. Jednak charakteryzuje je zawsze jakość wykonania oraz użyte materiały.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności