Blog

Mała łazienka

Przez Redakcja w dniu

Mała łazienka zazwyczaj jeszcze nieustawna spędza często właścicielom sen z powiek. Mając jednak do dyspozycji kilka ważnych wskazówek można całkiem zmienić swoje zdanie na jej temat.

Planowanie

Już na samym początku warto się zastanowić czy chcemy mieć normalny brodzik czy podpodłogowy.

Kolory w łazience

Następnie dobieramy kolory, do małych wnętrz wybierzmy dwa maksymalnie trzy, chłodne i jasne. Ciemny może być jeden kolor w postaci dodatków. Ale ma być go najmniej.

Jak wybrać płytki

Również faktura płytek powinna być gładka, niekoniecznie połysk może być półmat albo mat. Jak planujemy jako dodatek dekoracyjny lustra na wymiar inny niż standardowy np. w postaci fal czy mozaiki, to płytki wtedy powinny być matowe albo półmatowe.

Wyposażenie

Poza tym co konieczne jak prysznic czy wanna należy też zwrócić uwagę na inne dodatkowe elementy.

Oświetlenie

Rodzaj oraz ilość punktów świetlnych zależeć powinna od tego czy mamy okno i ile przez nie wpada światła. Może się okazać, że wystarczy tylko punktowe oświetlenie przy lustrze oraz główne aby to wystarczało.

Lustro/lustra

W łazience bez okna, albo gdy wpada przez nie mało światła naturalnego warto jednak zastosować mocniejsze światło główne. Drugą opcją na doświetlenie są lustra. Jak mamy możliwość możemy pokryć nimi część ściany. Mogą to być gotowe lustra albo robione specjalnie na wymiar. Ta druga opcja daje nam większe pole do popisu.

Idealne lustra na wymiar do swojej łazienki kupisz TUTAJ.

Sprzęt

Zazwyczaj oprócz kąpieli łazienka jest też obszarem roboczym gdzie wykonuje się pranie. Wybór modelu pralki powinien być dostosowany do wymagań rodziny. Gdy łazienka jest tak mała, że pralka najwyżej na 3 kg ubrań się w niej zmieści to poszukajmy dla niej miejsca w kuchni. Za to w łazience luźno pomieści się kosz na bieliznę.

Tak samo przyjemną i ustawną jasną łazienkę łatwo jest zepsuć poprzez komponowanie złych kolorów oraz dodatków nie grających ze sobą, tak samo z mało ustawnej można wycisnąć całkiem niezły design. Podstawy to nie tylko kolory ale też faktura oraz dodatki jak lustra, mydelniczki czy szafki. Wszystko to składa się na ogólną prezencje całego pomieszczenia.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności