Blog

Niestandardowe rozwiązania aranżacyjne

Przez Redakcja w dniu
kolory

Puść wodze wyobraźni i zaaranżuj swoje wnętrze w możliwie kolorowy i innowacyjny sposób tak, aby efekt końcowy zaskoczył samego Ciebie. Sposobów jest co niemiara, a wymarzona przestrzeń stanie się pomocną ramą w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Jak wprowadzić do wnętrza twórczość?

Szukanie nowych rozwiązań w wystroju wnętrz to ciągły proces, który trwa nieprzerwanie i zapewne nigdy się nie skończy. Jest to świetna wiadomość, gdyż dzięki temu stale możemy liczyć na to, że będą powstawać nowoczesne i oryginalne miejsca, które jedną osobę wprowadzą w zachwyt, a inną w szok i zdziwienie.

Oczywistym jest, że skupimy się dziś na materiale jakim jest szkło. To właśnie ono, dzięki swoim wielowymiarowym możliwościom wykorzystywania, pozwoli uzyskać oczekiwany efekt. Na początku popatrzmy w jaki sposób możemy wykorzystać materiał ten w swoim domu. Pamiętajmy jednak – to tylko kilka z możliwych propozycji, a „szklanych” możliwości zastosowania szkła jest bardzo wiele.

Czemu szkło?

Jest sporo powodów, dla których warto docenić ten materiał. Szkło jest tworzywem:

  • transparentnym – pozwala podkreślić pozostały asortyment wystroju wnętrza – meble, ciekawe dodatki, fantastyczne kolory ścian;
  • łatwym w utrzymaniu czystości;
  • pozwalającym zachować uczucie przestronności – materiał ten optycznie powiększa powierzchnię.

Kolorowe szczególiki

Zacznijmy od dodatków – doskonale wiemy, że to właśnie one w większości decydują o efekcie końcowym i charakterze jaki można będzie przypisać danemu wnętrzu.

szkło artystyczne

W przypadku takich elementów bez wątpienia sprawdzi się szkło. Już na etapie wykonywanego projektu warto pomyśleć o tych, które wpłyną na wygląd całego pomieszczenia, zwłaszcza w ciągu dnia, gdy napływ dziennego światła wzmocni całościowy efekt. Pośród szklanych, często kolorowych dodatków, znaleźć mogą się między innymi:

  • miseczki i talerzyki wykonane ze szkła artystycznego;
  • kolorowe, szklane misy;
  • barwne stoliki kawowe;
  • szklane formy do zawieszania w oknie;
  • niepowtarzalne, indywidualnie zaprojektowane witraże.

Malownicze szyby

Określoną barwę szkła uzyskuje się poprzez dodanie do niego, jeszcze na etapie produkcji, wybranych związków metali. Kolorową taflę wykorzystać można jako ściankę działową czy szklane drzwi, oddzielające poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu. Kolorowe szkło świetnie sprawdzi się w sypialni i łazience, gdzie intymność i prywatność jest niezwykle ceniona. Można dobrać odcień szkła do koloru ścian i stworzyć spójną, jednolitą przestrzeń, albo też postawić na oryginalność i skontrastować ze sobą całość.

Szkło z barwnym nadrukiem

Kolorowy nadruk wykonać można bezpośrednio na szybie, albo nanieść go na folię, która ułatwia laminowanie szkła warstwowego. Nadruk może być zupełnie dowolny i jak to tylko możliwe uniwersalny. Grafika na szkle to niezwykłe rozwiązanie, które najczęściej stosowane jest w kuchni, w formie panelu zabezpieczającego ścianę nad blatem kuchennym przed zabrudzeniami.

Szkło z grafiką jest równie trafnym rozwiązaniem do łazienki. Można je wykorzystać jako ścianę kabiny prysznicowej. Geometryczne wzory, kolorowe kwiaty czy indywidualnie zaprojektowane formy, nawiązujące do stylu aranżacji, mogą sprawdzić się idealnie.

Jesteśmy firmą z okolic Rzeszowa, która bez wątpienia spełni Twoje oczekiwania, tworząc wymarzoną grafikę na szkle.

Fusingowe ozdoby

Tafle fusingowe to szczególny rodzaj szkła dekoracyjnego. Powstaje ono w wyniku stopienia jego fragmentów o rozmaitej grubości, rozmiarze, a także fakturze. Powstałe w ten sposób tafle są niezwykle niestandardowe i w wyglądzie swym przypominają obrazy.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności