Blog

Praktyczna i wygodna garderoba

Przez Redakcja w dniu

Jedną z największych zalet garderoby jest to, że ubrania się nam nie plątają po całym domu czy mieszkaniu. Drugim plusem jaki należy wymienić jest na pewno zmniejszenie liczby szaf czy komód do przechowywania ubrań w innych pokojach. O wiele praktyczniejsze jest wygospodarowanie miejsca na garderobę niż zagracanie każdego pomieszczenia po kolei.

Garderoba w sypialni

W sypialni można z powodzeniem urządzić garderobę. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca to możemy zrobić ją jako oddzielne pomieszczenie. W innym przypadku ratuje nas ustawienie ścianki działowej. Garderoba ma przeznaczenie funkcjonalne dlatego najlepsze będą szafy do zabudowy, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń. Przy projektowaniu garderoby nie możemy zapominać o takiej rzeczy jak lustra oraz dobre oświetlenie. Szczególnie zagospodarowując wnękę jesteśmy zmuszeni do wybrania półek, wieszaków czy lustra na wymiar.

Garderoba w przedpokoju

Moim zdaniem jest to świetnym rozwiązaniem. Zawsze po przyjściu z zewnątrz łatwo i szybko można pozbyć się wierzchniego odzienia i obuwia, które od razu chowamy z widoku. Dobrym rozwiązaniem jest szafa do zabudowy. Albo jeśli mamy taką możliwość, wnęka z wieszakami i półkami na buty czy szale i czapki. Wszystko zależy od miejsca jakim dysponujemy jego powierzchni i układu pomieszczeń. Nieodzownym elementem będzie też dobrze oświetlone lustro. Najlepsze jest takie gdzie możliwie najdokładniej widzimy całą sylwetkę. Takie lustro możesz zamówić w naszej firmie RK-glass znajdującej się na podkarpaciu, niedaleko Rzeszowa.

Garderoba na poddaszu

Szczególnie w domach dwukondygnacyjnych mamy najczęściej układ z kuchnią i pokojem dziennym na dole, natomiast na górze są sypialnie. Korzystając z takiego rozkładu pomieszczeń warto wygospodarować nawet niewielkie miejsce na garderobę. Może być ona wspólna dla wszystkich użytkowników. Najlepiej jeśli mieści się między sypialnią, a łazienką. Taka garderoba powinna być większa niż ta zakładana w sypialni, powyżej 4m2. Z tego względu, że korzystać z niej będą wszyscy domownicy. Jedyny minus to mniejsza intymność.

Na pewno nie możemy zapomnieć o trzech istotnych rzeczach przy urządzaniu garderoby. Pierwszą z nich jest wentylacja. Brak wymiany powietrza sprawia, ze ubrania zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Drugie to na pewno oświetlenie. Najkorzystniejsze będzie wielopunktowe z barwą światła naturalną czyli ciepłą. Rozmieszczenie punktów światła w kilku strategicznych miejscach pozwoli nam na szybką orientację gdzie co leży oraz na dobre obejrzenie swojej postaci w lustrze.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności