Blog

Szkło w aranżacji nowoczesnej kuchni – jaką rolę pełni i jak je wykorzystać?

Przez Redakcja w dniu
Nowoczesna kuchnia

Kuchnia to już nie tylko użytkowo-praktyczne miejsce, w którym przygotowujemy codzienne posiłki. To także wnętrze, które pragniemy eksponować. Coraz częściej decydujemy się na otwartą przestrzeń – połączenie kuchni z jadalnią i salonem. I świetnie! Bowiem nowoczesna architektura nie ogranicza nas do zamykania się w czterech ścianach domu, ale otwiera nasze wnętrza, dając możliwość ich aranżacji w pięknym stylu. Otwarta kuchni ze szklanymi dodatkami to duet idealny, który stanowi perfekcyjne dopełnienie naszej domowej przestrzeni.

Otwarta przestrzeń

Wnętrze kuchenne stanowić powinno ergonomiczne miejsce i być zaaranżowane w sposób spójny i dobrze przemyślany. Najlepiej, aby w pewien sposób zgrywało się z wystrojem innych pomieszczeń. I tak na przykład, jeśli nasza łazienka, salon i sypialnia wyglądają nowocześnie, warto, aby i kuchnia została utrzymana w tej konwencji.

Poza spójnością liczy się także jakość wykorzystywanych  materiałów, kolorystyka i dobierane faktury. Nowoczesny styl coraz częściej wyróżnia się łączeniem nietypowych barw i akcesoriów. Modne w ostatnim czasie otwarte kuchnie są wyjątkowo praktyczne. Połączona z jadalnią i salonem przestrzeń jest zdecydowanie większa, co ułatwia domownikom wspólne gotowanie.

Chcąc uzyskać wspaniały efekt końcowy warto postawić na materiał, jakim jest szkło.

Jasna przestronna kuchnia

Źródło: pixabay.com

Szkło odgrywa niebagatelną rolę i sprawia, że wnętrze zyskuje, nie tylko więcej klasy i elegancji, ale także staje się lekkie, jasne, większe i przestronne.

Z użyciem szkła jesteśmy w stanie:

 • wydzielić strefy funkcyjne,
 • zyskać poczucie przestronności,
 • dodać wnętrzu lekkości,
 • sprawić, że naszą kuchnię z łatwością utrzymamy w czystości,
 • uzyskać niepowtarzalny charakter.

Szkło jest na tyle uniwersalnym materiałem, że z powodzeniem wykorzystamy go, tak w niewielkich metrażowo pomieszczeniach, jak i dużych przestronnych wnętrzach.

Lacobel w kuchni

Bardzo modną w ostatnim czasie alternatywą, dla płytek i kafelków w kuchni, stał się Lacobel. To dekoracyjne szkło docenione zostało za:

 • walory estetyczne,
 • możliwość indywidualnego dostosowania szklanego panelu do oczekiwań klienta,
 • łatwość w utrzymaniu porządku,
 • minimalizację rozwoju grzybów i pleśni,
 • odporność.

Lacobel to idealnie gładka szklana tafla, która powstaje przy wykorzystaniu specjalnej technologii float. Lacobel tworzony jest w wyniku sklejenia ze sobą co najmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. Na rynku ten rodzaj szkła dostępny jest w różnych rozmiarach i grubościach. Wszystko w zależności od potrzeb.

Lacobel w kuchni

Źródło: pixabay.com

Rodzaje Lacobelu do kuchni

Zastanawiając się nad tym, czy aby na pewno znajdę szklany panel, który sprosta moim oczekiwaniom, my z pełnym przekonaniem odpowiadamy – TAK!

Możesz postawić na Lacobel:

 • lekki przezroczysty,
 • półprzezroczysty, mleczny,
 • lakierowany na dowolny kolor,
 • lakierowany z wybranym wzorem,
 • z ulubioną grafiką.

Szklane szyby

Kolejną opcją użycia szkła w kuchni są szklane szyby.

Tego typu rozwiązanie stanowi idealną alternatywę dla otwartych przestrzeni. Szklana tafla umożliwi nam oddzielenie kuchni od jadalni lub salonu w taki sposób, że całość i tak będzie „widoczna” – oczywiście jeśli użyjemy szkła bezbarwnego. Natomiast w momencie, gdy pragniemy wyizolować część otwartego dotychczas miejsca, możemy zdecydować się na szkło mleczne lub kolorowe. Kolorystyczne nawiązanie do stylu wnętrza umożliwi stworzenie estetyczną jego część.

Mocowanie szklanego panelu wykonać można na różne sposoby. Może on zostać przymocowany do ściany, bądź na przykład umieszczony jako przeszklenie na środku pomieszczenia. Opcji jest wiele, a wybór odpowiedniej tak na prawdę zależy od wizji i poczucia estetyki właściciela kuchni.

Wyspy lub półwyspy to częste dodatki w otwartych przestrzeniach. Stanowią one swego rodzaju granicę między salonem a kuchnią. W momencie, gdy od strony salonu nasza wyspa jest „gładka” i nie posiada szuflad, z powodzeniem bok ten możemy ozdobić szklanym panelem. Wprawdzie to dość oryginalne rozwiązanie i jeszcze nie do końca popularne, jednak z czasem zapewne na stałe zagości w większości domów.

Poza zaproponowanymi rozwiązaniami możemy pokusić się także o wybór szklanych blatów lub drzwi. Dzięki temu dopływ światła do pomieszczenia nie zostanie ograniczony, a całość prezentować się będzie wyjątkowo NOWOCZŚNIE.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności