Blog

Zalety szklanej ścianki prysznicowej

Przez Redakcja w dniu

Mając często w zaplanowanych łazienkach tyle miejsca, co na wejście i wyjście staramy się tak zagospodarować przestrzeń, aby nie sprawiała wrażenia klaustrofobicznej. Osiągnąć to można decydując się na prysznic zamiast wanny czy inne nowoczesne rozwiązania.

Zalety

Szkło jest bardzo wdzięcznym materiałem do konstrukcji i aranżacji wnętrz. Szklane ścianki prysznicowe mają wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Tym bardziej jeśli zależy nam na efektownym wnętrzu.

Oszczędność przestrzeni

Jeśli mamy małą łazienkę i chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń nie stwarzając wrażenia nadmiaru ilości. Możemy to osiągnąć montując prysznic zamiast wanny. Najlepiej sprawdza się taki podpodłogowy ze szklanymi ściankami, elegancki i praktyczny.

Wygląd

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o wybór prysznica jest jego estetyka. Szklane tafle wypadają w tym wypadku o wiele lepiej niż innego rodzaju. Do pryszniców używa się szkła hartowanego o zwiększonej odporności.

Użytkowość

Hartowane tafle szklane, stosowane do prysznica są zazwyczaj pokryte dodatkową warstwą ograniczającą osiadanie kamienia. Także utrzymanie takiej ścianki w czystości nie wymaga zbyt wiele pracy. Również nie matowieją tak jak te z tworzywa w wyniku działania osadu.

Wielozadaniowość

Szklaną ściankę prysznicową możemy zamontować zarówno w połączeniu z brodzikiem tradycyjnym jak też bez brodzika. Możemy zrobić kabinę półotwartą typu walk in, albo taką z otwieranymi drzwiami. Przy tym możliwość zamówienia na wymiar nie ogranicza nas do konkretnego modelu czy wymiaru.

Szklane kabiny prysznicowe firmy R-K Glass możesz też kupić TUTAJ.

Jakość

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szkło jest wysokiej jakości materiałem. Jego trwałość jest wysoka i co najważniejsze nie jest to produkt uciążliwy dla środowiska. W naturze występuje jako tzw. szkło wulkaniczne. Natomiast zniszczone szkło bardzo łatwo jest poddać recyklingowi.

Tego typu rozwiązanie pasuje zarówno do małych łazienek, jak i większych pokojów kąpielowych. Ładnie wkomponowuje się w przestrzeń, co daje o wiele ciekawszy efekt aranżacyjny. Chyba jedną z największych zalet jest możliwość zrobienia prysznica na wymiar. Co przy nietypowych kształtach czy wymiarach łazienki jest bardzo pożądaną opcją.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności