Blog

Zalety wykorzystania szkła w niewielkich mieszkaniach

Przez Redakcja w dniu

Posiadasz niewielki metraż mieszkania? Głowisz się nad tym, jak funkcjonalnie je zaaranżować? Doskonale wiemy, że to nie lada wyzwanie, które wymaga sporo zaangażowania i mnóstwo kreatywności. Podpowiemy dziś, jakie rozwiązania warto wybrać, aby zyskać maksymalną przestrzeń i pięknie wykończyć wnętrze swojego mieszkania.

Szkło zwiększające poczucie przestronności

Bez wątpienia, w  niewielkim mieszkaniu, warto wykorzystać szkło, które nie zmniejszy naszej przestrzeni. Ze względu na swoją cechę przezroczystości, idealnie wkomponuje się w otoczenie, nie ograniczając przy tym dostępu do światła. Co więcej, szkło pasować będzie do każdego stylu, w jakim mamy zaaranżowane wnętrze.

Podstawową zaletą szklanych konstrukcji jest ich powierzchnia, która przepuszcza maksymalną ilość światła, rozpraszając je przy tym po pomieszczeniu.

Szkło w otwartej przestrzeni

Coraz częściej, w niewielkich mieszkaniach, stosowane jest rozwiązanie salonu połączonego z aneksem kuchennym. Takie zagospodarowanie domowej przestrzeni, wybiera zdecydowana większość osób. I nic w tym dziwnego, gdyż w ten właśnie sposób zyskujemy przestronniejsze wnętrze. Jednak zdarzają się momenty, w których czujemy się zirytowani, gdy na przykład przybyli goście, widzą pozostawione w zlewie naczynia, bądź niepościerany po obiedzie blat. Ale i tutaj możemy znaleźć ciekawe rozwiązanie.

Przesuwne szklane tafle

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemu przesuwnych tafli szkła, który stanowić będzie swego rodzaju ściankę działową. Szklane tafle umożliwią oddzielenie strefy salonu od kuchni, w dowolnym momencie. W sytuacji, gdy będziemy chcieli uzyskać większą przestrzeń, system szklany możemy złożyć.

Warto także dodać, że nie musimy wybrać szkła w klasycznej barwie, a postawić na to lakierowane na dowolny kolor, które idealnie wpasuje się w wystrój i charakter naszych wnętrz, stanowiąc jego estetyczny dodatek.

Wnętrze domu kuchnia połaczona z salonem

Źródło: pixabay.com

Szklana przegroda

Borykając się z problemem niewielkie metrażu, często zastanawiamy się nad tym, jak wydzielić funkcjonalną przestrzeń użytkową w ramach jednego pomieszczenie. Dla przykładu, jak w salonie zyskać miejsce do pracy, a w sypialni wygospodarować choćby niewielka część na garderobę.

I właśnie tutaj z pomocą przychodzą szklane przegrody. Nie dość, że w żaden sposób nie ograniczą naszej przestrzeni, to dodatkowo sprawią, że dopływ światła będzie wystarczający, a wydzielona przestrzeń spełni oczekiwane funkcje. Montaż szklanych przegród wykonać można z użyciem delikatnych okuć, które w żaden sposób nie wpłyną na design i końcowy wygląd.

A co z łazienką?

I tutaj oczywiści możemy wykorzystać szkło w sposób bardzo praktyczny. W niewielkiej łazience pomocne mogą okazać się szklane tafle, które posłużą za kabinę prysznicową. Decydując się na kabiny prysznicowe na wymiar, zyskamy rozmiar i kształt stricte dopasowany do wnętrza naszej łazienki i układu pomieszczenia.

Jeśli nie mamy możliwości wyboru drzwi otwieranych, zdecydujmy się na kabiny z systemem przesuwnym. I tutaj rozwiązanie to może okazać się zbawienne, gdyż szklany panel odsuwać będziemy wzdłuż prowadnicy, nie zabierać tym samy dodatkowej przestrzeni w czasie oderwania kabiny.

Niech światło będzie na pierwszym planie

Niezależnie od rodzaju szklanej konstrukcji, jaką wybierzemy, a także stylu, w jakim urządzamy nasze mieszkanie, pamiętajmy o właściwym oświetleniu. Dzięki niemu będziemy w stanie odpowiednio wyeksponować największe zalety naszej domowej przestrzeni. Ale nie tylko o to chodzi.

Pamiętajmy także, że naturalne światło pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że mamy więcej energii, ale przy tym jesteśmy też zdecydowanie mocniej skoncentrowani.

Warto wybierać przeszklenia w większych wersjach. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomniane przesuwne szklane tafle i ścianki działowe, które z powodzeniem zastąpią standardowe rozwiązania, a przy tym nie ograniczą dopływu światła i wpłyną na przestronność całego mieszkania.

Jakie szkło wybrać?

Jeśli chodzi o wybór szkła do wnętrz mieszkalnych, zalecamy wybierać szkło hartowane, które jest zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia, a przy tym także bezpieczne. Stwórzmy wnętrze funkcjonalne, ale i piękne. Niech szklane elementy stanowią piękny, integralny dodatek, który w subtelny sposób udoskonali naszą domową przestrzeń.

 

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności