LAMINOWANE VSG

Dla tych, którzy oczekują większego poczucia bezpieczeństwa i ochrony mamy szkło laminowane VSG. Określenie VSG to skrót od Verbund Sicherheits Glas – niemieckiego określenia. Oznacza szkło bezpieczne warstwowe i powszechnie stosowane jest tak w Polsce, jak i na świecie.

Szkło bezpieczne warstwowe składa się z dwóch, trwale sklejonych za pomocą folii bezbarwnej lub mlecznej, szklanych tafli. W przypadku rozbicia folia zatrzymuje szklane odłamki. W ten sposób, przy ewentualnym pęknięciu szkła, można uniknąć zranienia.

Dodatkowa siła i ochrona

Fenomen szkła laminowanego polega na tym, że gdy szklana warstwa zostanie rozbita, fragmenty będą miały tendencję przywierania do powłoki pośredniej, wykonanej z tworzywa sztucznego i pozostaną w dużej mierze nienaruszone, zmniejszając tym samym ryzyko obrażeń.

Szkło laminowane uważane jest za szkło bezpieczne. Dodatkowo może zawierać szkło hartowane i wzmacniane termicznie, aby jeszcze bardziej poprawić jego odporność na uderzenia.

Zastosowanie szkła laminowanego VSG

Szkło laminowane ma wiele zastosowań, zarówno w architekturze jak i branży budowlanej. Do podstawowych zaliczyć można:

  • balustrady;
  • ścianki działowe;
  • zadaszenia

Nasze szkło laminowane łączy w sobie cechy użyteczności i estetyki. Oferowane przez nas szkło dostępne jest w dwóch wersjach – w wersji mlecznej i bezbarwnej. W obu przypadkach stosowane jest szkło bezbarwne, jednak użyta folia różni się między sobą – w pierwszym przypadku jest ma ona odcień bezbarwny, z kolei w drugim jest mleczna.

Odpowiedni dobór grubości i barwy bez wątpienia zapewni pożądany wygląd i oczekiwaną wydajność.

Czym jest laminowanie szkła?

Laminowanie szkła to celowy zabieg, który ma za zadanie wzmocnić całą szklana strukturę. Polega na połączeniu ze sobą, za pomocą specjalnych folii, dwóch tafli szkła. Cały proces odbywa się w specjalnie przystosowanym do tego piecu, który poza wysoką temperaturą, wytwarza także swego rodzaju próżnię, gwarantującą istotnie trwałe przyleganie tafli do spajającej jej folii, a także brak pęcherzyków powietrza w laminacie. Cały ten proces zapobiega fragmentacji rozbitej szyby na drobne elementy, które mogłyby być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia człowieka.

Jesteśmy ekspertami w swojej branży i staramy się na bieżąco dopasowywać naszą ofertę do potrzeb rynku. W razie pytań zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania. Dla nas zadowolenie klienta i jakość wykonanej usługi są najważniejsze.