Konstrukcje szklane

Konstrukcje szklane

Szkło znajduje we współczesnym świecie wiele zastosowań. To nowoczesne tworzywo nadaje obiektom wyróżniający wygląd i pozwala zaaranżować efektywną i energetyczną przestrzeń. Ponadto dostarcza bardzo dużo naturalnego światła. Jednocześnie zapewnia użytkownikom bezpieczne i komfortowe warunki przebywania w pomieszczeniach.

W dzisiejszych czasach szkło ma ogromny wpływ na nowoczesną architekturę. Pomysłowe i kreatywne wykorzystanie szklanych drzwi, dużych okien, świetlików dachowych, szklanych kabin prysznicowych, daszków, obudowy kominkowej oraz balustrad na schodach sprawia, że budynek staje się przestronny, atrakcyjny i jasny.

Materiały budowlane muszą spełnić wiele funkcji i określonych wymogów. Zatem dobór właściwego rodzaju szkła do konkretnego zastosowania staje się bardzo istotny. Dla wymagań takich jak:

  • wygląd,
  • energooszczędność,
  • ochrona przed hałasem,
  • wytrzymałość

można dobrać odpowiedni gatunek szkła. My proponujemy Państwu następujące „szklane” rozwiązania:

Szklane daszki

Szklane zadaszenie zabezpieczy taras, balkon bądź wejście do domu przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Wykonany ze szkła daszek chroni przed deszczem i śniegiem, a co więcej, jest niezwykle funkcjonalną i oryginalną ozdobą każdego budynku.

Obudowy kominkowe

Kominek nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego wręcz charakteru. Warto zatem zadbać o jego wizualność tak, aby prezentował się on jak najlepiej. Jednym ze sposobów uatrakcyjnienia wyglądu domowego paleniska może być szklana obudowa, która poza nadaniem uroku, ochroni ścianę przed niechcianymi zabrudzeniami.

Kabiny prysznicowe

Osoby ceniące estetykę i nowoczesne rozwiązania z pewnością powinny pomyśleć o zamontowaniu w swojej łazience szklanej kabiny prysznicowej. Poza elegancją i funkcjonalnością stanowią one wytrzymałą alternatywę dla kabin plastikowych. Dzięki swej minimalistycznej formie zajmują niewiele miejsca, co w przypadku małych łazienek jest bardzo istotne.

Balustrady na schodach

Szklane barierki i balustrady zyskują coraz to większą popularność. Ich zwolennicy cenią je za lekkość, estetykę i trwałość. Doskonale prezentują się w dużych gmachach budynków użyteczności publicznej, jak i w małych jednorodzinnych domach. Mimo swojej wizualnie lekkiej formy, są to konstrukcje bardzo bezpieczne i trwale.

Drzwi szklane

Szklane drzwi to wbrew pozorom bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i w prywatnej domowej przestrzeni. Oryginalność i niepowtarzalny charakter to jedne z wielu cech jakie można przypisać szklanym drzwiom.

Proponujemy Państwu szklane konstrukcje, które są:

  • niezwykle eleganckie;
  • wytrzymałe;
  • solidne;
  • funkcjonalne;
  • trwałe;
  • wykonane z najwyższej jakości szkła.

Już dziś każdy z Państwa może skorzystać z naszych produktów i usług, do czego serdecznie zachęcamy!