Lustra na wymiar

Lustra na wymiar

Lustra są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Znajdują się w każdej łazience, przedpokoju, a często także w sypialni i salonie. Nie zawsze służą tylko do przeglądania się w nim, ale coraz częściej stanowią element dekoracyjny, który urozmaica oraz optycznie powiększa wnętrze.Ze względu na swoje właściwości może być bezpiecznie montowane w wielu miejscach, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Lustra są odporne na wilgoć oraz wysokie temperatury, dlatego bez problemów mogą być montowane w łazienkach oraz w kuchniach.

Hurtownia Szkła R-K Glass oferuje lustra na zamówienie klienta oraz ich montaż. Zamontowanie luster dokonywane jest po wcześniejszym wykonaniu dokładnych pomiarów. Proponujemy lustra cięte, szlifowane, fazowane w różnych kształtach, kolorach i wymiarach.

Wykończenie luster

W zależności od przeznaczenia oraz preferencji klienta krawędzie luster są wykańczane poprzez:

Szlifowanie lustra – które jest procesem mającym na celu usunięcie nierówności i ostrych krawędzi. Gwarantuje to zarówno dobry efekt estetyczny, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas korzystania z produktu. Można zastosować szlif trapezowy, czyli prostopadły do powierzchni szkła. Po takiej delikatnej obróbce lustro może być montowane w docelowym miejscu przeznaczenia. Często wykorzystuje się je m.in. jako lustra naklejane na meble, wypełnienia w gablotach, półki pod lustra, czy jako kafelki lustrzane.

Fazowanie lustra – które jest formą ozdobienia lustra. Polega na wytworzeniu na jego krawędzi szerokiej fazy, która może mieć od 1 do 2 cm szerokości. Dzięki takiej obróbce powierzchnia szkła ulega załamaniu, co dodaje elegancji i atrakcyjności. Również takie lustra mają szerokie zastosowanie. Montowane są często jako lustra łazienkowe, przeszklenia drzwi, blaty, półki, ścianki działowe.

Rodzaje luster

    W ofercie dostępnych jest kilka kolorów luster, w tym:

  • Srebrne
  • Brązowe
  • Grafitowe
  • Lustra weneckie

Lustra występują w różnych grubościach, jednak standardowo dostępne są te o grubości 3 lub 4 mm. Na zamówienie klienta istnieje możliwość zamówienia luster srebrnych o innych wymiarach. Lustra brązowe oraz grafitowe dostępne są wyłącznie w wersji 4 mm.

Hurtownia Szkła R-K Glass oferuje montaż swoich produktów do 100km od siedziby, czyli w miejscowościach takich jak Rzeszów, Tarnów, Mielec, Dębica, Łańcut, Jasło, Krosno, Tarnobrzeg i w ich okolicach.