ORNAMENTY

Rodzaj szkła ornamentowego uzyskiwany jest w procesie ciągłego walcowania płynnego szkła między dwoma cylindrami. Jeden z cylindrów posiada wygrawerowany wzór, który podczas całego procesu produkcji tłoczony jest na szklanej masie. Szkło ornamentowe jest szkłem ozdobnym, a dzięki naniesionej fakturze rozprasza światło. Stosuje się je między innymi w drzwiach i meblach.

Nieszablonowe efekty nowoczesności

Oferujemy Państwu niestandardowe połączenie nowoczesnej technologii produkcji szkła ozdobnego ornamentowego, z wysokiej klasy wzornictwem, które bez wątpienia wpasowuje się we współczesne trendy nowoczesnego wystroju wnętrz.

Każda zaprojektowana przez nas tafla szkła ornamentowego zostanie dopasowana do Państwa oczekiwań i potrzeb. Ważne jest dla nas to, że niezależnie czy postawicie Państwo na design nowoczesny, modernistyczny, industrialny, czy może klasyczny, zyskacie funkcjonalną i piękną przestrzeń.

Czym możemy Was zaskoczyć?

Gama szkieł ornamentowych jaką mamy do dyspozycji jest niezwykle szeroka. Osoby ceniące sobie estetykę i klasę znajdą szkło ornamentowe o delikatnych, nowoczesnych wzorach. Ci co postawią na ponadczasowość, mogą wybrać szkło ornamentowe z dobrym, geometrycznym designem. W naszej ofercie dostrzec można także wzory o wyrafinowanej estetyce oraz bogatych, mocnych fakturach.

Zastosowanie szkła ornamentowego

Szkło ornamentowe spełnia szereg funkcji. Jego faktura świetnie nadaje się do gry światłem. Z powodzeniem wykorzystać je można tak w domowych aranżacjach, jak i budynkach użyteczności publicznej – sklepach, biurach, restauracjach, etc.

Jest to trwały element architektoniczny, który podniesie komfort życia osób mieszkających w rezydencjach, domach, czy też przebywających na co dzień w budynkach przestrzeni publicznej.

Szkło ornamentowe wykorzystać można jako:

  • blat stołu,
  • ściankę działową,
  • przesuwną przesłonę.

Świetnie sprawdzi się w pokoju, jak i nada niebanalnego charakteru każdej łazience.

Zalety szkła ornamentowego

Bardzo istotną cechą szkła ornamentowego jest jego estetyka. Szkło ornamentowe przepuszcza światło, a przy tym delikatnie je rozprasza. To właśnie dzięki tej cudownej harmonii, szkło ornamentowe tak dobrze współgra z właściwie każdym stylem aranżacyjnym.

Dodatkowo prywatność. Zastosowanie szkła ornamentowego pozwala na wydzielenie sfer prywatnych w mieszkaniach, z jednoczesnym nadaniem im rozświetlenia i oczekiwanej perspektywy. Odpowiedni dobór struktury szkła daje możliwość osłabienia lub wzmocnienia stopnia prywatności.

Montaż szkła, który wykonujemy, przebiega zgodnie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów.

Aranżując swoje wnętrze twórz przestrzeń i otoczenie, w którym będziesz czuć się najlepiej. Ważne jest podkreślenie swojego indywidualizmu. A ten najlepiej pokazać w wystroju Swoich wnętrz.