Sprzedaż szkła

Sprzedaż Szkła

RODZAJE SZKŁA

FLOAT

Najczęściej jest stosowane w budownictwie i motoryzacji. Produkcja polega na wylewaniu stopionej masy szklanej na płynną kąpiel cynową, a następnie poddawane jest obróbce ogniowej. Uzyskana powierzchnia jest idealnie gładka. Szkło float bezbarwne w rzeczywistości posiada odcień zielony lub niebieski. Przepuszczalność światła zależy od grubości.
ZASTOSOWANIE: zabudowy szklane, drzwi szklane, ściany, kabiny prysznicowe, półki, gabloty, szafki, blaty, szklane elementy wyposażenia.

OPTIWHITE

Szkło o niskiej zawartości tlenku żelaza, nazywane jest również szkłem odbarwionym lub ekstra białym. W przeciwieństwie do standardowej szyby pozbawione jest charakterystycznego zielonkawego odbarwienia. Zachowuje naturalne barwy, wyraźniej ukazuje przedmioty i lepiej przepuszcza światło.
ZASTOSOWANIE: szkło optiwhite ma zastosowanie tam, gdzie zależy nam na maksymalnej przejrzystości i doskonałym odwzorowaniu kolorów np. kabiny prysznicowe i parawany, drzwi szklane, zabudowy i ścianki, blaty, wydruki na szkle i grafika, szkło lakierowane na jasne kolory.

ANTISOL

Szkło float barwione w masie. Tłumi i absorbuje transmisję promieniowania ultrafioletowego. Cechą antisolu jest niska refleksyjność i słabe odbicie światła. Występuje w kilku kolorach m.in. brąz, grafit, zielony. Wraz z grubością tafli wzrasta intensywność koloru.
ZASTOSOWANIE: przeszklenia, zabudowy, cieplarnie, ściany fasadowe. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zmniejszenia zużycia energii i strat ciepła.

LACOMAT

Szkło matowe, lakierowane, dające efekt szkła trawionego lub piaskowanego. Jest materiałem twardym odpornym na korozję. Lacomat jest neutralnym szkłem podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem.
ZASTOSOWANIE: meble biurowe w nowoczesnym stylu, kuchnie, sypialnie itp.

LACOBEL

Jest szkłem lakierowanym z grupy float, wykorzystywany tylko do zastosowań wewnętrznych. Szkło Lacobel jest odporne na działanie światła i promieniowanie UV. Kolory szkła Lacobel nadawane są w procesie produkcyjnym i nie blakną.
ZASTOSOWANIE: zakrywa ścianę, materiał do zastosowań dekoracyjnych w kuchni, łazience, pokojach gościnnych itd.

ORNAMENTY

Szkło produkowane metodą ciągłego walcowania za pomocą walca na powierzchni szkła wytłacza się wzór. Jest to rodzaj szkła ozdobnego, które dzięki naniesionej fakturze rozprasza światło. Stosuje się w drzwiach i meblach.

SZKŁO KOMINKOWE

ROBAX stosowane jako wypełnienie drzwiczek w kominkach. Jest to szkło o zwiększonej odporności na wysoką temperaturę. Specjalne szkło – tworzywo ceramiczne – odporne na temperaturę do 800 stopni Celsjusza.

ANTYREFLEKS

Szkło eliminujące niepożądane odbicia i refleksy. Stosowane do oprawiania obrazów oraz fotografii.

DEKORMAT

Szkło trawione chemicznie charakteryzuje się jednolitą powierzchnią matową. Szkło rozprasza światło zapewniając nam prywatność. Idealnie naddaje się na drzwi szklane, przeszklenia, blaty.

REFLEKS, STOPSOL

Szkło pokryte specjalną powłoką odblaskową, odbijającą światło. Stwarza ono efekt lustrzanego odbicia i zapewnia ochronę pomieszczeń przed nadmiernym wzrostem temperatury. Refleksyjna powłoka gwarantuje wysoki poziom prywatności.
ZASTOSOWANIE: do elewacji i okien w budynkach biurowych i mieszkalnych, w charakterze ścianek działowych, oraz tam gdzie ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.

LAMINOWANE VSG

Powstaje na skutek trwałego sklejenia dwóch tafli szklanych za pomocą folii bezbarwnej lub mlecznej. W przypadku rozbicia folia zatrzymuje odłamki szklane. W ten sposób, przy ewentualnym rozbiciu, można uniknąć zranienia.

LUSTRA

Najpopularniejsze są lustra srebrne. Składa się z tafli szkła float, refleksyjnej, srebrnej powłoki oraz podwójnej warstwy ochronnej bez ołowiu. Dostępne są lustra kolorowe (np. brąz, grafit), gdzie użyto szkła barwionego w masie. Występują także lustra weneckie – pokryte specjalną powłoką odbijającą z jednej strony. W efekcie przy odpowiednim kontraście oświetlenia z jednej strony lustra widać, co dzieje się z drugiej strony, podczas gdy w odwrotną stronę nie widać nic poza odbiciem lustrzanym.

SZKOŁO ZBROJONE

To rodzaj szkła bezpiecznego, w którego strukturę wtopiona jest stalowa siatka. Ma zastosowanie w oknach dachowych, świetlikach, piwnicach, windach, oknach, drzwiach w halach fabrycznych itp.

SZKŁO PIASKOWANE

Powstaje podczas mechanicznego procesu oddziaływania na powierzchnię szkła drobinkami materiał ściernego najczęściej drobnego piasku. W ten sposób uzyskuje się nieprzeźroczystą, chropowatą powierzchnię. Stosuje się w zabudowach szklanych, półkach szklanych, blatach i innych elementach wyposażenia wnętrz.

SZYBY ZESPOLONE

Jest to pakiet termoizolacyjny. Składa się z dwóch lub trzech szyb rozdzielonych ramką dystansową, tworzącą przestrzeń między szybami. Izolacyjność szyb zespolonych jest różna w zależności od zastosowanych rozwiązań. Pakiety dwukomorowe osiągają najlepsze parametry. Szkło stosowane do zespoleń jest powleczone specjalną powłoką odbijającą ciepło. Przestrzeń między szybami jest wypełniona gazem szlachetnym o niskiej przewodności termicznej.