Blog

Jak zrobić lustro do wizażu

Przez Redakcja w dniu
Kobieta przed lustrem do makijażu

Lustro do wizażu i makijażu to niezbędny element wyposażenia pokoju niemal każdej dziewczyny i kobiety. Znalezienie idealnego lustra nie jest tak proste, jakby się wydawało. Dobry makijaż bowiem wymaga nie tylko wprawy, ale również lustra z odpowiednim oświetleniem. Jak zrobić więc lustro do makijażu? Jaki rodzaj oświetlenia wybrać? I jak prawidłowo oświetlić lustro? Podpowiadamy.

Jakie lustro wybrać

Wybierając lustro do makijażu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy tafla nie ma wad powstałych w toku produkcji. To bardzo ważne, gdyż każde najmniejsze nawet zniekształcenie może negatywnie wpłynąć na precyzję makijażu. Lustro nie powinno również zakłamywać rzeczywistości, w tym także realnych kształtów. Warto też zastanowić się, jaki kształt lustra będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Oczywiście istotne są też jego wielkość i sposób montażu.

Są dwa rodzaje luster do makijażu. Stacjonarne i przenośne. Te pierwsze są zazwyczaj montowane do ściany. To właśnie z takich najczęściej korzystają kobiety, marzące o precyzyjnym makijażu, umieszczając je zazwyczaj nad toaletką. Drugi typ to kosmetyczne lusterka przenośne, które mimo  jednak również można przymocować do ściany. Są zdecydowanie mniejsze od stacjonarnych i zazwyczaj dwustronne.

Tylko od nas zależy, na jaki rodzaj lustra się zdecydujemy. Dokonując wyboru, warto wziąć pod uwagę, gdzie najczęściej wykonujemy makijaż. Czy zawsze robimy to przed wyjściem z domu przy toaletce? A może czasem zdarza się nam wykonać szybki make-up w samochodzie, stojąc w korku. Czy potrzebujemy profesjonalnego oświetlenia zamontowanego na ramie? A może wystarczy nam klasyczne lusterko i światło wpadające przez okno. Bez względu na to, na jakie lustro się zdecydujemy, musi być ono na tyle duże, aby zobaczyć w nim całą twarz.

Lustra przenośne

Lusterka przenośne to najbardziej powszechne lustra wykorzystywane do codziennego makijażu. Są wygodne w użytkowaniu, dwustronne, mają regulowany kąt nachylenia i zdecydowanie tańsze od tych stacjonarnych, montowanych na ścianie. Sprawdzą się zarówno w łazience i pokoju, jak i w torebce. W przypadku lusterek przenośnych możemy wybierać w różnych kształtach i modelach. Są przenośne lusterka na nóżce i takie z możliwością montowania na ścianie. Niektóre z nich mają wbudowane podświetlenie LED. Dzięki temu makijaż staje się bardziej dokładny i precyzyjny.

Tego rodzaju lustra są już wyposażone właściwie we wszystko, co jest nam potrzebne do wykonania makijażu. Są dwustronne, a jedna ze stron zazwyczaj posiada odbicie większe o około 8 razy. Lusterka z żarówkami LED są zasilane sieciowe z gniazdka albo bateriami AAA. Zarówno kabel, jak i baterie zwykle znajdują się w zestawie. Niektóre lusterka posiadają różne rodzaje oświetlenia, od światła zimnego, przez ciepłe po neutralne. Makijaże wykonane przy takich lusterkach wyglądają nienagannie w niemal każdym świetle.

Wymiary takich lusterek to zazwyczaj 25 cm x 29 cm. W większości całość jest utrzymana w kolorze klasycznego srebra bądź bieli. Takie barwy pasują do każdego wnętrza, a lusterko wygląda niezwykle stylowo.

W przypadku takich lusterek jedyne co możemy zrobić, aby jeszcze bardziej doprecyzować make-up, to zadbać o dobre światło naturalne oraz dużą powierzchnię do postawienia lusterka. Nieodpowiednie warunki bowiem mogą zmienić profesjonalny makijaż w nieestetyczną maskę na twarzy.

Lustro przenośne do makijażu

Źródło: Pexels

Lustra stacjonarne

Na lustrach stacjonarnych skupimy się nieco dłużej. To właśnie takie najczęściej wykonywane są samodzielnie. Wskażemy więc, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, robiąc lustro do wizażu.

Materiał

Pozornie błahy aspekt, jakim jest materiał lustra, w dużym stopniu przyczynia się do funkcjonalności i wytrzymałości lustra. W sklepach kuszą nas różne obudowy luster i lusterek. Najwięcej z nich zrobionych jest z plastiku. To dość kruchy materiał, który nie wykazuje dużej odporności na uszkodzenia, upadki i naciski. To wady. Są też jednak zalety takiego materiału. Jest on dość lekki, co wpływa na ogólną wagę lustra. Nie musimy wówczas martwić się, czy lustro nie spadnie ze ściany. Wybór materiału wiąże się również z kolorem obudowy. Bogactwo barw i kształtów luster jest takie duże, że z pewnością nie będziesz mieć problemu z wybraniem odpowiedniego. Takiego, które będzie pasował do wystroju sypialni lub łazienki.

Kolejnym materiałem często używanym do obudowy luster jest metal. To już znacznie twardsze tworzywo. Jest odporniejsze na upadki czy stłuczenia, dlatego najczęściej pojawia się w salonach kosmetycznych. Metal jest także odporny na ciepło, dlatego wyposażenie takiego lustra w dodatkowe oświetlenie nie powinno stanowić żadnego problemu. Metalowe lustra mają zazwyczaj uniwersalny design, ale najlepiej wyglądają we wnętrzach w stylu nowoczesnym.

Jeszcze ciekawszy design mają lustra z drewnianą ramą. Ten materiał jest podatny na rzeźbienie, dlatego z lustra można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Takie lustra idealnie pasują do przytulnego kącika w sypialni albo łazience. Lustro z drewnianą ramą może stać się głównym elementem wystroju.

To od ciebie, twoich preferencji i upodobań zależy, jaki materiał obudowy lustra wybierzesz. Warto wziąć pod uwagę wystrój wnętrza, gdzie będzie się ono znajdować.

Najlepsze lustro do makijażu

Funkcjonalność

Lustro do wizażu, oprócz ciekawego designu musi przede wszystkim spełniać swoją funkcję. Najlepsze do makijażu stacjonarnego będzie lustro montowane na ścianę. Takie gadżety często posiadają specjalny wysięgnik. Można dzięki temu ustawiać odpowiedni kąt nachylenia, wysokość czy odległość. W niektóre takie lustra jest już wbudowane oświetlenie, a ich przewody są wbudowane w konstrukcję uchwytu, co wygląda estetycznie.

Lustro oczywiście nie musi być wbudowane w ścianę. Jeśli nie chcesz, by tak było, może warto zdecydować się na szafkę z lustrzanymi drzwiami. We wnętrzu zwykle znajduje się kilka półek, które mogą stać się idealnym miejscem na Twoje kosmetyki. Taką szafkę można postawić na toaletce albo na biurku.

Oświetlenie

Kolejnym ważnym punktem w robieniu lustra do wizażu jest wybór oświetlenia. Szczególnie jest to istotne w przypadku luster, które nie mają go wbudowanego. Istnieje wiele rodzajów oświetlenia. Możesz zdecydować się na małe żarówki umieszczone na całej długości obudowy lustra albo po dwóch różnych stronach. Niektóre z żarówek mają funkcję zwiększania i zmniejszania intensywności światła.

Oświetlając lustro, dobrze jest zainwestować w żarówki na baterie. Wówczas nie będziemy musieli martwić się o nieestetyczne przewody kablowe. Z drugiej jednak strony, oświetlenie na klasyczne przewody kablowe nie będzie sprawiać nam problemów w zakresie wyczerpania się akumulatorów. W tym przypadku wybór również należy do Ciebie

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności