Blog

Jaka kabina prysznicowa

Przez Redakcja w dniu

Wybór kabiny prysznicowej to na pewno jest nie tylko wyzwanie ale też i wydatek. Miejmy jednak świadomość, że każda taka wymiana w razie awarii to kolejny koszt oraz rozgardiasz w łazience.

Grunt to materiał

Podstawą dobrej inwestycji przy wykończeniu łazienki to jest wybór materiału. Niekoniecznie najdroższy jaki jest dostępny, ale koniecznie wysokiej jakości. Nie zawsze te dwie cechy idą w parze. Tak samo oszczędzając i biorąc tylko najtańsze nie da się wykonać dobrze trwałej roboty.

Naturalne

Szkło, kamień czy ceramika to jedne z najtrwalszych materiałów jakie możemy bez oporów wykorzystać w wykańczaniu wnętrza w łazience. Są nie tylko trwałe jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne ale też pokryte odpowiednim rodzajem powierzchni zabezpieczającej nie brudzą się i łatwo jest je utrzymać w czystości.

Szkło w łazienkach

W łazienkach z tego materiału wykonuje się najczęściej kabiny prysznicowe na wymiar i lustra. Można dopasować wymiary i przyciąć je odpowiednio, a następnie poddać procesowi hartowania. W ten sposób zwiększa się parokrotnie odporność szkła, a nawet jak ulegnie ono rozbiciu to rozpada się na nieostre małe elementy.

Szklane kabiny prysznicowe

Szkło jest dobrym wyborem jeśli chodzi o ścianki prysznicowe na wymiar. Można z nich stworzyć kabinę dowolnej wielkości, dopasować do miejsc niestandardowych. Jest kilka rodzajów kabin:

  • otwarte typu Walk In gdzie zazwyczaj jest montowana jedna lub dwie ścianki, a jedna przynajmniej strona jest wolna;
  • zamykane ze szklanymi drzwiami;
  • pełne szklane gdzie praktycznie każda ze ścian jest wykonana ze szkła;
  • częściowo szklane gdzie tylko np. drzwi są wykonane z tego materiału.

Kliknij jeśli chcesz zamówić kabiny prysznicowe w firmie R-K Glass.

Oferta naszej hurtowni z Dębicy, znajdującej się niedaleko Rzeszowa, zaskakuje i jesteśmy przekonani, że spełni Twoje oczekiwania.

Brodziki

Istotną rzeczą przy dopasowywaniu kabiny jest też to jaki brodzik ma być zamontowany. Ostatnio dobrą famą cieszy się brodzik podpodłogowy. System odpływowy ukryty jest pod płytkami, a wykonany lekki spad umożliwia dobry odpływ wody. Odrębne brodziki głębokie mają tą wadę, że zabierają większą przestrzeń. Jednak w większych łazienkach nie ma z tym problemu.

Urządzając łazienkę należy się kierować nie tylko wyglądem ale też trwałością materiałów. Estetyczny wygląd również ma duże znaczenie. Wybór tego co przetrwa lata, nie tracąc na wyglądzie, to także dobry wynik ekonomiczny.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności