Blog

Nakazy dekorowania wnętrz za pomocą luster

Przez Redakcja w dniu
lustro w domu

Lustra mają szereg zastosowań w naszych domach – odbijają światło, otwierają przestrzeń i wpływają na ogólną poprawę wystroju wnętrz. Istnieje jednak kilka wskazówek, których należy przestrzegać, podczas ich wieszania w domu. Fachowe porady na temat dekorowania wnętrz z wykorzystaniem luster mogą okazać się bardzo pomocne.

Nakaz pierwszy: Mały pokój – duże lustro

Duże lustro w małym pokoju stwarza iluzję głębi, zatem nie bójmy się pójść na całość. Warto na przykład umieścić duże lustro na ścianie nad stołem w jadalni, aby zyskać lustrzane odbicie żyrandola.

Chcąc iść jeszcze o krok do przodu, możemy spróbować czegoś więcej. Ludzie mają błędne przekonanie na temat luster wieszanych na ścianie, twierdząc niejednokrotnie, że taki wystrój jest zwyczajnie przestarzały. A może by tak zainstalować eleganckie kinkiety, które podkreślą ton lustrzanej aranżacji i sprawią, że wnętrze stanie się wyjątkowo nowoczesne?

Nakaz drugi: Lustro jako punkt centralny

Duże, pięknie oprawione lustra, warto uhonorować w centralnej cześć pomieszczenia. Bardzo często można spotkać zastosowanie takiego rozwiązania w jadalni nad kredensem lub w salonie nad kominkiem.

Lustro, jako punkt centralny, pomaga skupić wzrok oraz nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Nakaz trzeci: Aranżuj w zgodzie z zasadami feng shui

Pamiętajmy, że według zasad Feng Shui wieszanie luster w sypialni nie jest dobrym pomysłem. Każde lustro zwrócone w stronę łóżka, zakłóci naszą osobistą energię. Mówi się, że zawieszone w sypialni lustro to jak trzecia osoba, zaproszona do intymnego związku.

lustro w sypialni

Źródło: pixabay.com

Jednak nie możemy być tacy przesądni. Strategiczne ustawienie luster, bez wątpienia wniesie do pomieszczenia dobrą moc i energię.

Nakaz czwarty: Zawieś lustra w wąskich korytarzach i klatkach schodowych

Mniejsze, poziome lustro, zawieszone w wąskim korytarzu lub klatce schodowej poszerzy przestrzeń, zapewniając zdecydowanie lepsze poruszanie się między pokojami.

Znalezienie odpowiedniego kształtu i rozmiaru luster w sklepie stacjonarnym, bardzo często okazuje się dużym problemem. Bezpieczniej zdecydować się na usługę naszej hurtowni szkła – lustra na wymiar. Otrzymany produkt bez wątpienia spełni swoje funkcje, będzie bezpieczny i zagwarantuje estetyczny, nowoczesny wygląd przestrzeni, w której się znajdzie.

Nakaz piąty: Używaj „lustrzanych” mebli

Istnieje kilka innowacyjnych sposobów wykorzystania lustrzanych mebli. Lustrzana komoda lub lustrzany stolik kawowy to idealna alternatywa, aby ulepszyć swój dom. Lustra potrafią „oszukać” nasz wzrok, który myśli, że szklana tafla tak na prawdę nie istnieje.

Duży mebel z lustrem, który postawimy na środku pokoju bez wątpienia zachwyci. Świetną opcją jest także umieszczenie w małym pokoju lustrzanych szuflad czy biurek. Sprawi to wrażenie, że podłoga „wystawać” będzie poza ścianę, dając tym samym złudzenie dodatkowej przestrzeni podłogowej.

Pamiętajmy jednak, aby w „ruchliwych” wnętrzach nie przesadzić ze szklanymi dodatkami. Jeśli w pokoju dużo się dzieje, lepiej postawić na wolną przestrzeń i minimalizm.

Lustra, to idealny dodatek do wszystkich wnętrz. Poza walorem estetycznym, spełniają także szereg istotnych funkcji użytkowych. Gama zastosowań i form aranżacji lustrami sprawia, że każdy z nas, wkomponuje je w swoją wymarzoną przestrzeń.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności