Blog

Szklane ścianki działowe w mieszkaniu

Przez Redakcja w dniu
Szklana ścianka w sypialni

Rola ścianek działowych w mieszkaniu polega na wyodrębnianiu pomieszczeń. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, od drewna przez specjalne elementy prefabrykowane po szkło.

Charakterystyka rodzajów szkła

Szkło można wykorzystać w pomieszczeniach nie tylko biurowych do ograniczania przestrzeni. Bardzo efektownie wygląda też włączenie go w wystrój wnętrza nowoczesnego mieszkania czy apartamentu. Zazwyczaj do ścianek działowych w zależności od potrzeby wykorzystuje się szkło float albo optiwhite.

Ograniczenie przejrzystości

Główną cechą szkła którą zazwyczaj się niweluje przy wykonywaniu ścianek działowych jest przeźroczystość. Do wyboru mamy takie opcje jak:

  • piaskowanie – nadaje tafli szkła mleczną barwę, która stanowi całkiem dobrą barierę przed wzrokiem, poza tym można wykonać odpowiedni wzór za pomocą tego sposobu obróbki;
  • lakierowanie szkła – szkło pokryte warstwą utwardzanego lakieru to lacobel,
  • grafika na szkle – zazwyczaj stosowana na ścianę, ale z powodzeniem sama może stanowić jej konstrukcję, szczególnie efektownie wygląda w pomieszczeniach reprezentacyjnych, ale nie tylko.

Do jakich mieszkań pasują szklane ścianki działowe

Jeśli chodzi o szklane ścianki to pasują one na pewno do wnętrz w nowoczesnym stylu. Idealnie nadają się do oddzielania pomieszczeń dziennych w apartamentowcach.

Nowoczesny szklany apartament

Od kiedy udoskonalono produkcje szkła i wynaleziono sposoby jego hartowania oraz niwelowania ostrych krawędzi, stało się ono popularnym materiałem budowlanym. Powstało od tego czasu wiele szklanych budynków z wysokiej klasy apartamentami. Właśnie do nich najlepiej pasują szklane ścianki działowe. Również zwykłe ścianki działowe da się przerobić na nowoczesne montując na niej grafikę na szkle. Ewentualnie dać kolorowy lacobel.

Mieszkanie w nowym stylu

Jakoś tak się utarło, że nowoczesne mieszkanie jak jest z elementami szklanymi od razu musi być chłodne. Jednak da się to zmienić nie tylko poprzez dodanie puszystych poduszek na sofę czy efektownego dywanu. Równie dobrze można pokusić się o zamontowanie kolorowej grafiki na szkle na ściance działowej. Wszystko jest dla ludzi.

Sprawdź nasza ofertę grafik na szkle https://www.rkglass.pl/uslugi/grafika-na-szkle/.

Oprócz ścianek działowych, równie często, szkło jest stosowane do konstrukcji barierek czy stopni schodów. Dodatkowo montowane podświetlenie led pozwala stworzyć naprawdę niezły efekt. Co najważniejsze, ten materiał równie dobrze łączy się z metalem zarówno kutym, chromowanym, jak i z drewnem. Zajrzyj już dziś do oferty naszej hurtowni szkła.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności