Blog

Szkło w domowym biurze?

Przez Redakcja w dniu
szklane elementy biura

Nie wszyscy z nas marzą o pracy w ogromnych, luksusowych biurowcach, chodzeniu do pracy w szpilkach, garniturach i przebywaniu przez osiem godzin przy stłoczonych biurkach. Są tacy, którzy kochają spokojną pracę w domowym zaciszu. Tam czują się dobrze i swobodnie. Jednak, aby udało się oddzielić życie domowe od zawodowego, warto zapewnić sobie przestrzeń biurową w swoim mieszkaniu. Jest to niezwykle ważny aspekt, dlatego podpowiemy dziś, jak taką przestrzeń zaaranżować i jak w tym działaniu pomocne może okazać się szkło.

Jaką rolę pełni szkło w domowym biurze?

Szkło od jakiegoś już czasu wkroczyło do biurowych przestrzeni, stanowiąc nie tylko element dekoracyjny, ale także i praktyczny, w wielu częściach pomieszczenia. Jak wygląda sytuacja szkła w domowych biurach?

Szkło postrzegane jest jako element luksusowy. Dzięki nowoczesnym technikom jego wytwarzanie i wspaniałym formom zastosowania, materiał ten podbił serca właścicieli obiektów biurowych. Ogromną zaletą szkła jest jego wytrzymałość, a także wielofunkcyjność, która daje możliwość dostosowywania go do indywidualnych potrzeb osób przebywających na co dzień w swoich gabinetach.

Szklana aranżacja biurowej przestrzeni

Projektowanie i późniejsze aranżowanie biura w domu nie należy do najprostszych zadań. Większość pracujących w domu przedsiębiorców na własną rękę stara się stworzyć efektowne wnętrze, w którym z przyjemnością i dumą będzie mógł pracować i rozmawiać ze swoimi partnerami biznesowymi oraz klientami.

Plusem domowego biura jest dopływ naturalnego światła. Fakt ten nie tylko znacznie ułatwia pracę, ale i przygotowanie całego wystroju wnętrza – ustawienie biurka, komody, kanapy, stolika kawowego i pozostałych mebli. Jeśli chodzi o aranżacje przestrzeni biurowej szkłem, niewątpliwą popularnością cieszą się ścianki działowe, dzielące powierzchnię biura. Do ich wykonania zastosować można na przykład szkło matowe lub ornamentem. Pamiętajmy – praktyczny podział wnętrza to zdecydowanie większa jego funkcjonalność.

Szklane meble w biurze

szkalne stoliki kawowe

Źródło: pixabay.com

Idealnie w domowym biurze sprawdzą się meble wykonane ze szkła. Co powiecie na przykład na szklane biurko, albo szklany stolik kawowy w swoim gabinecie? Zastosowanie nawet pojedynczych szklanych akcentów w meblach, przyniesie oszałamiający efekt. Bardziej wymagający decydują się także na szklane regały, bądź szafy. Spora część przedsiębiorców nie wyobraża sobie swojego biura bez elementów dekoracyjnych – efektownych skzlanych wazonów, pięknych lamp, czy figurek. I nic w  tym dziwnego – szkło we wnętrzu potrafi zaskoczyć!

Szklane meble i ozdoby podkreślą każde domowe biuro sprawiając, że będzie ono prezentować się nie tylko nowocześnienie, i elegancko, ale przede wszystkim praktycznie.

Gdzie ustawić biurko w domowym biurze?

Kwestia ustawienia biurka jest także dość istotna. Należy je postawić w taki sposób, aby nie ograniczać dopływu naturalnego światła. Najgorsze, co można zrobić, to siedzieć plecami do okna, w czasie gdy promienie słoneczne padają na ekran naszego komputera. Wówczas praca przy ekranie będzie utrudniona i rozdrażniająca.

Można oczywiście wybrnąć z takiej sytuacji. Montaż zasłon lub rolet odgarniaczy odbicie światła z zewnątrz. Jednak czy praca w półmroku na dłuższą metę nie zacznie nas męczyć?

Odradza się także ustawienie biurka przodem do okna, gdyż w porze południowej promienie będą utrudniać pracę, a widok różnych ciekawych sytuacji za oknem może rozpraszać i dekoncentrować.

Najbezpieczniejszą opcją jest usytuowanie naszego stolika do zadań specjalnych bokiem do okna, w głąb pomieszczenia. Wówczas nie zablokujemy sobie dopływu naturalnego oświetlenia i będziemy odpowiednio widzieć całe wnętrze.

pracuj pięknie, biurko w domu

Źródło: pixabay.com

Moje miejsce pracy w domu

Obowiązki zawodowe zajmują każdemu z nas przynajmniej kilka godzin dziennie. Jeśli jesteś osobą, która pracuje w domu, dopilnuj, aby stanowisko pracy było odpowiednio przygotowane, zadbane i przyjemne do pracy. Wszystko to sprawi, że z uśmiechem na twarzy zaczynać będziesz każdy dzień.

Niech miejsce pracy będzie odzwierciedleniem Ciebie, Twojej osobowości i charakteru. Możesz na przykład:

  • ustawić na biurku zdjęcie ukochanej osoby,
  • położyć szklane, ozdobne skrzyneczki, do których powkładasz wszelkie niezbędne akcesoria pracy,
  • zrobić sobie od czasu do czasu drobną przyjemność – wypić kawę w ulubionym kubku, przy pięknym szklanym stoliku, bądź posłuchać muzyki relaksacyjnej,
  • w zasięgu wzroku możesz powiesić piękne lustro na wymiar, czy plakat z cytatem motywującym do pracy.

Bardzo ważne są także zielone kolory i rośliny w pomieszczeniu, w którym na co dzień pracujemy. Zatem i o nich nie zapomnijmy. Zorganizowanie miejsca pracy w domu jest istotne. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, co pozwoli utrzymać ład i porządek.

Mamy różne wizje postrzegania miejsca pracy i odmienne potrzeby. Jednak każdy z nas powinien pamiętać o tym, aby pracując w domu, oddzielić swoje życie prywatne od zawodowego. A pierwszym krokiem, aby to uczynić, jest stworzenie swojego wymarzonego miejsca pracy w domu.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności