Blog

Wspaniałe możliwości zastosowania szkła we wnętrzach

Przez Redakcja w dniu
Grafika na szkle zielona mozaika

To już rzeczywistość – szkło potrafi zdziałać naprawdę wiele. Coraz więcej osób jest przekonana do tego, aby zastosować w swoim wnętrzu szklane dodatki, elementy, ścianki, a nawet wielkoformatowe przeszklenia.

Fascynacja szkłem

Pomimo swojej niezwykle długiej historii, sięgającej tysięcy lat, szkło traktowane jest jako bardzo nowoczesny, innowacyjny materiał. Potrafi dzielić i łączyć – łączyć i dzielić. Ma wiele zastosowań, a swoją funkcjonalnością zaskakuje każdego. Już od samych  początków swego istnienia, wytwarzane ze szkła przedmioty były synonimem luksusu, na który pozwolić mogli sobie tylko najbogatsi. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Szkło jest wszechstronnie dostępnym materiałem i wybierane jest do aranżacji wnętrz przez znaczną część społeczeństwa.

Co można zrobić ze szkła?

Współczesny świat wnętrzarski kocha szkło. Ze szkła zrobić można na prawdę wiele. Nie są to tylko lustra, umywalki, drzwi, meble i ściany, ale także kominki, podłogi i schody. Szkło potrafi znacznie więcej niż zwykłe drewno. Powiększy optycznie każde wnętrze, sprawi, że stanie się ono przestronniejsze. Ścianki wykonane ze szkła czy szklane drzwi dokonają umownego podziału przestrzeni, nie powodując przy tym wrażenia ścisku i ciasnoty. Dzięki lustrzanym odbiciom jest więcej światła, a lustrzane tafle sprawią, że ciemne pomieszczenie korzystnie się rozświetli, krótkie wydłuży, a wąskie poszerzy. Lustro w każdym wnętrzu to dodatkowa lekkość, prywatność i większe poczucie komfortu.

Zastosowanie

Szkło nie musi być wyłącznie przeźroczyste, bezbarwne i zwyczajnie szklane. Można zastosować je w kilku ciekawych i nowoczesnych odsłonach. I tak na przykład, zamiast zwykłych drewnianych drzwi czy standardowego panelu kuchennego, zamówić można szklane odpowiedniki z dodatkowymi zdobieniami, naklejkami, wybranymi przez nas grafikami lub specjalnymi szklanymi fototapetami. Dodatkowo znaleźć możemy wysokiej jakości żaroodporne szkło, które wspaniale sprawdzi się jako szyba do kominka czy piecyku.

Modny Lacobel

Bardzo popularnym szkłem lakierowanym, wykorzystywanym we wnętrzach, jest odporne na działanie światła i promieniowanie UV szkło Lacobel. Wykonywane z niego szklane panele mają swoje zastosowanie w wykańczaniu ścian na dowolnej powierzchni – w łazience, kuchni, salonie czy też nowoczesnym biurze. Oprócz tego bardzo dobrze sprawdzi się do wykończenia przesuwanych drzwi garderoby, frontów meblowych oraz blatów.

Szkło w aranżacjach wnętrz odgrywa niebagatelną rolę. Jedną z jego podstawowych zalet jest to, że pasuje do wielu różnych materiałów – zarówno eleganckich jak chociażby drewna, loftowych jak cegła i beton, a także wielu tworzyw sztucznych.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności