Blog

Czarny Lacobel w aranżacji kuchni – inspiracje!

Przez Redakcja w dniu
Czarny lacobel w kuchni

Czarne elementy kuchni są w ostatnim czasie coraz chętniej wykorzystywane. Świetnie prezentują się w kontraście z białymi, lakierowanymi na wysoki połysk kuchennymi meblami. A także w połączeniu z wystrojoną w czarnym kolorze kuchnią. Dziś powiemy o kilku inspiracjach, dzięki którym znajdziecie pomysł na urządzenie swojej kuchni z wykorzystaniem czarnego lacobelu, przekonując się, że to bardzo nowoczesna opcja aranżacyjna. Co więcej, może ona znaleźć zastosowanie w każdej niemal kuchni.

Co to jest szkło Lacobel

Lacobel to jeden z rodzajów szkła. Charakteryzuje się idealnie gładką taflą. Lacobel to połączenie przynajmniej dwóch szyb i dwóch warstw folii, które się ze sobą skleja. Dzięki temu powstaje odporny i wytrzymały na uszkodzenia materiał. Może on służyć jako element dekoracyjny w wielu pomieszczeniach, element ozdobny mebli czy jako alternatywa dla popularnych kafelek.

Lacobel jest materiałem dosyć uniwersalnym, dlatego pasuje do wielu rodzajów pomieszczeń. Jest prosty w utrzymaniu czystości. Występuje w wielu barwach i odcieniach. To sprawia, że bardzo łatwo jest wybrać wersję, która będzie pasować do twojego wnętrza.

Rodzajów lacobelu jest sporo. Różnią się one kolorem, grubością, rozmiarem i wzornictwem. Na rynku dostępne są nawet modele antybakteryjne, które idealnie sprawdzają się jako szkło do kuchni. Najbardziej popularne grubości tworzywa materiału to:

  • 4 mm. To idealna grubość na drobne ozdoby kuchenne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie jest odporny na bardzo niskie i wysokie temperatury.
  • 6 mm. Taki materiał sprawdza się jako alternatywa kafelków na ścianę. Jest odporny na wszelkiego typu zarysowania i drobne uszkodzenia.
  • Powyżej 8 mm. Takie grubości materiałów przeznaczone są do trudniejszych warunków. Głównie umieszczane są w miejscach, w których łatwo o uszkodzenia lub zbicie.

Jeszcze inny podział lacobelu dotyczy wyglądu szkła. Wymienia się:

  • Szkło przezroczyste. To najbardziej powszechny rodzaj szkła, który jest najczęściej wykorzystywany na blaty w kuchni.
  • Szkło półprzezroczyste. Szyby z wykorzystaniem tego rodzaju szkła przypominają nieco mleko.
  • Szkło lakierowane. Zastosowanie lakieru przy produkcji sprawia, że szkło charakteryzuje się odpornością na promienie słoneczne. Nawet upływ lat nie jest mu straszne.
  • Szkło wypełnione grafiką. Są dwie techniki wykonania grafiki na szkle. Pierwsza to umieszczenie  grafiki między dwiema taflami szkła. Druga to bezpośredni nadruk na szkle.
  • Szkło z wkładem. Polega na umieszczeniu między taflami szkła dekoracyjny wkład. Musi on być płaski i może być tkaniną, czy suszonymi kwiatami bądź liśćmi.

Czy czarna kuchnia jest w ogóle praktyczna?

Kochani, zanim słów kilka o konkretnych inspiracjach, musimy odpowiedzieć na nurtujące wielu z nas pytanie, związane z praktycznością czarnej kuchni, bądź wykorzystanych w niej elementach w tym kolorze.  W powszechnej opinii słyszy się, że czarna kuchnia to wnętrze bardzo trudne do utrzymania czystości. Widać nawet niewielkie ilości kurzu, wszelkie tłuste plamy i brud, powstały podczas gotowania.

Z jednej strony, nie możemy powiedzieć, że to nieprawda, bo faktycznie tak jest. Ale tym samym czy biała kuchnia i wykorzystane w niej białe elementy, bądź dodatki w innym kolorze, są prostsze w utrzymaniu nieskazitelnego porządku? Oczywiście, że nie! W każdej kuchni należy zwyczajnie sprzątać. Niezależnie, na jaki wystrój postawimy, musimy pamiętać o regularnych porządkach, a kolor wybranych w aranżowanej kuchni mebli i dodatków, może co najwyżej umożliwić nam chwilowe odciągnięcie w czasie porządkowania domowej kuchni.

Kuchnia z przewagą czerni prezentuje się naprawdę efektownie. Nawet ta drobna trudność, w postaci częstszego sprzątania, nie powinna zniechęcać nas do zaprojektowania czarnej kuchni. Jeśli tylko taka nam się podoba, to do dzieła! Zresztą problem można znacznie zminimalizować, wybierając takie materiały, na których plamy czy kamień aż tak się nie osadzają.

Znacznie lepiej czarny lacobel sprawdzi się w kuchni o większej powierzchni. Warto bowiem wiedzieć o tym, że czerń optycznie pomniejsza przestrzeń. W połączeniu z brakiem okna kuchnia będzie sprawiała wrażenie małego i ciasnego wnętrza. Przytłaczający może też okazać się nadmiar dodatkowych elementów, takich jak niepotrzebne ozdoby. Czarna kuchnia zresztą dobrze prezentuje się w stylu minimalistycznym. Niewątpliwą zaletą lacobelu jest fakt, że pięknie odbija światło, dzięki czemu przyjemnie się błyszczy. Już samo to może stać się ozdobą pomieszczenia.

Czarna kuchnia z Lacobelem i drewnem

Czarny Lacobel z meblami w tym samym kolorze, świetnie prezentuje się w połączeniu z drewnem. W ten sposób dość poważny czarny kolor zostaje przełamany przez drewno, a cała kuchni zyskuje ciepły klimat. Idealne do czarnego koloru pasować będzie jasne drewno – jesionowe lub dębowe, które sprawi, że całość wyglądać będzie niezwykle stylowo i elegancko! Czarna kuchnia z drewnianym blatem, nad którym przymocowany zostanie czarny panel szklany, to klasyka, prezentująca się cudownie, niezależnie od wielkości kuchennego wnętrza i jego lokalizacji w mieszkaniu.

Jeśli mamy na tyle miejsca, na środku kuchni warto postawić stół z drewnianym blatem, który dopełni aranżacyjnie całość. Jednak kluczowym elementem, optycznie powiększającym przestrzeń, a także dodającym jej szyku i wyrafinowania, jest Lacobel umieszczony nad blatem, który odbijając światło nadaje wnętrzu głębi!

Biała kuchnia z czarnym lacobelem – designerski kontrast!

Biel i czerń to neutralne kolory, które od lat wykorzystujemy w aranżacji wnętrz. Doceniamy je przede wszystkim za możliwość łączenia ich z innymi barwami, a także klasę, jaką tworzą w miejscu, w którym są wykorzystane.  Zestawienie białej zabudowy meblowej z czarnym błyszczącym blatem kuchennym, nad którym zamontowany jest szklany panel, również w kolorze czarnym, sprawi, że całość wyglądać będzie ekskluzywnie i elegancko.

W tak zaaranżowanej kuchennej przestrzeni doskonale sprawdzi się czarny sprzęt AGD, który kontrastować będzie z białymi szafkami. Podłoga w takiej kuchni powinna być jasna, co doda smaku całemu pomieszczeniu i je ujednolici.

Czarny Lacobel w kuchni

Czarny lacobel w czarnej kuchni z wyspą

Jeśli marzysz o nowoczesnej kuchni z wyspą to rozwiązanie to będzie właśnie dla Ciebie!  To dość wygodne rozwiązanie i bardzo funkcjonalne. Pamiętajmy jednak, że przy takim układzie, kuchenne wnętrze staje się szczególnie ważne, gdyż kuchnia i salon stanowią jednolitą, otwartą całość.

Niektórzy obawiają się, że wykorzystanie czarnych barw w otwartej przestrzeni przytłoczy wnętrze. Jednak nie możemy się z tym zgodzić. Wszystko tak na prawdę zależy od tego, w jaki sposób zaaranżujemy tę przestrzeń i z jakimi innymi kolorami połączymy czarne meble i czarny Lacobel. Warto pamiętać, aby w takiej przestrzeni wykorzystać jasne barwy – np. biały sufit i biały blat na wyspie.

Co więcej, istotną rolę odegra oświetlenie. Drobne światełka na suficie, wisząca nad wyspą lampa i LEDy, których światło padać będzie na czarny lacobel to świetna opcja, która sprawi, że nasza kuchnia stanie się jasna, przestronna, a przy tym bardzo nowoczesna. Czyż można chcieć czegoś więcej?

Mamy nadzieję, że nasze inspiracje będą dla Was przydatne, w momencie, w którym będziecie się zastanawiać, czy czarny lacobel w kuchni to dobry pomysł. Jeśli tylko marzycie, o którymś z podanych rozwiązań, służymy pomocą i mamy nadzieję, że wykonany w naszej hurtowni panel szklany pięknie ozdobi Wasze kuchenne wnętrza!

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności