Blog

Minimalistyczne wnętrza

Przez Redakcja w dniu

Przeciwnicy uważają że jest to styl zbyt surowy, przypominający sterylne, szpitalne wnętrza. Zwolenników natomiast przekonuje jego prostota, elegancja i funkcjonalność. Tak jak o każdym innym stylu, także i o tym, opinie są bardzo różne. Mimo to w ostatnich latach minimalizm mający swoje początki w Japonii cieszy się bardzo dużą popularnością.

Im mniej tym lepiej

Minimalizm nie lubi przepychu. Nie znajdziemy tam zbędnych ozdób i bibelotów, mebli z dekoracyjnymi detalami, czy obrazów przedstawiających krajobrazy. Unika się nadmiaru rzeczy, które mogłyby zaburzyć poczucie przestronności i porządku. Wszelkie sprzęty i meble mają być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego tez powinny być dobrej jakości.

Aby utrzymać prosty i harmonijny charakter wnętrza stosuje się jasne, stonowane barwy, głównie biele, beże i szarości. Jednak, aby nadać pomieszczeniom choć odrobinę wrażenia przytulności dopuszcza się odcienie pastelowe, a także żywe, nasycone barwy, którymi maluje się wybrane ściany.

W przypadku mebli minimalistycznych dominują proste, geometryczne wzory, pozbawione ozdobnych ornamentów, czy rzeźbień. Popularne są np. meble modułowe, które dają możliwość łączenia i wykorzystywania ich na różne sposoby. Aby uniknąć zlewania się jasnych kolorów ścian z kolorem mebli, powinny być one raczej w ciemnych barwach.

Szkło w stylu minimalistycznym

Szkło, ze względu na swój prosty i elegancki wygląd, jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych we wnętrzach minimalistycznych obok drewna, betonu, czy plastiku. Mnogość rodzajów szkła i rozwinięta technologia jego obróbki umożliwia wykorzystanie go w wielu miejscach.

W minimalistyczny klimat łazienki idealnie wpisze się szklana kabina prysznicowa, czy duże lustro w prostej ramie. Dzięki tym elementom zyskamy poczucie przestronności nawet w małym metrażowo pomieszczeniu. Osoby, chcące utrzymać porządek w kuchni powinny zdecydować się na panele szklane nad blatem szafek oraz na pokrycie frontów szafek tym samym materiałem. Efektem takich rozwiązań są nowoczesne, eleganckie wnętrze, które dodatkowo są dość łatwe do utrzymania w czystości.

W firmie, znajdującej się na podkarpaciu nieopodal stolicy – miasta Rzeszowa, R-K Glass możesz też kupić lustra na wymiar TUTAJ.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności