Blog

Szklana kuchnia sercem Twojego domu

Przez Redakcja w dniu
Cudowny dom. Domowa przestrzeń

Gdzie najlepiej smakuje poranna kawa wypijana w rodzinnym gronie? Oczywiście, że w kuchni! Kuchnia to wnętrze z duszą. Wspólne spożywanie posiłków, czy gotowanie niezwykle zbliża domowników. Kuchnia to nie tylko główne domowe centrum dowodzenia. Jest ona także jednym z pierwszych pomieszczeń, które aranżujemy, w momencie wprowadzania się nowego domu. Wiele osób zastanawia się jak zacząć taki remont, metamorfozę. Dziś, co nieco Wam o tym powiemy.

Od czego by tu zacząć?

Niezależnie, czy pragniesz odświeżyć dotychczasowe wnętrze swojej kuchni, czy może urządzasz ją od podstaw, na początku zastanów się, co najczęściej robisz w kuchennym wnętrzu i co można by było zmienić, żeby czynności dnia codziennego stały się przyjemniejsze i łatwiejsze. To pierwsza, podstawowa analiza jaką warto przeprowadzić.

Jeśli kochasz gotować pamiętaj…

Aby wziąć pod uwagę opcję zwiększenia powierzchni roboczej w kuchennym wnętrzu. Można na przykład pomyśleć o większym blacie, mobilnym pomocniku na kółkach lub dodatkowym stoliku. Świetną opcja będzie także wybór szklanego Lacobelu nad blatem kuchenny. Powiększy on automatycznie całe wnętrze, dodając mu świeżości, luksusowego wyrazu i praktyczności. Co więcej Lacobel w kuchni sprawi, ze nasze wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne i praktyczne. Łatwo się go czyści i jest znacznie bardziej neutralny od płytek.

W firmie R-K Glass możesz też kupić lacobel TUTAJ.

Szkło w kuchni

Szkło w kuchni to nowoczesne rozwiązanie, dodające aranżowanej przestrzeni elegancji i lekkości. Jest to materiał odporny, o jednolitej, gładkiej powierzchni. Wizualny aspekt oraz funkcjonalność to dwie podstawowe cechy tego rodzaju dekoracji do kuchennego wnętrza. 

sztućce, zastawa kuchenna.

Źródło: pixabay.com

A może szklane meble w kuchni?

Jeśli naszym celem jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni  warto odpowiednio dopasować układ i rodzaj mebli pod:

  • wymiar kuchni,
  • potrzeby domowników i innych osób użytkujących na co dzień tą przestrzeń.

Dla przykładu można delikatnie zmodyfikować tradycyjny układ mebli, składający się z dwóch rzędów szafek – dolnych i górnych. Wyróżnić jedną ze ścian i na niej zawiesić część oszklonych, zamkniętych półeczek, w których pochowamy na przykład szklanki i kubki.

Coraz bardziej modne są kuchnie całe w szkle. Możemy zamówić ścienne szklane panele, szklane fronty mebli kuchennych, a nawet roboczy blaty wykonane ze szkła. Odpowiedni typ szkła wykorzystywany w produkcji blatów, mebli oraz paneli kuchennych jest bez wątpienia trwały, odporny na uszkodzenia i bezpieczny w codziennym użytkowaniu.

Co jeśli kuchnia jest zbyt mała?

W małych kuchniach świetnie sprawdzą się zabudowane górne szafki – zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych. Można wykorzystać ten sam laminat dla blatu jak i na frontach szafek. Sprawi to, że kuchnia zyska optycznie większą przestrzeń.

Duża przestrzeń także może stanowić aranżacyjną zagwozdkę

Obawiając się, że w czasie projektowania większych rozmiarów kuchni, „zmarnujemy” część przestrzeni, należy zastanowić się wcześniej na przykład nad wydzieleniem niewielkiej spiżarni. Można także pomyśleć o wydzieleniu przestrzeni za pomocą szklanych ścianek działowych i wstawieniu do niej mebli, na których postawimy rzeczy zbędne, powodujące niepotrzebny bałagan w naszym domu.

Zadowalająca metamorfoza kuchni lub piękna aranżacja jej od podstaw jest jak najbardziej możliwa. Warto jednak wcześniej przeanalizować swoje potrzeby, cele i założenia, a także to w jakiej przestrzeni pragniemy na co dzień wypijać filiżankę ulubionej kawy. Jeśli stawiasz na szkło nasza hurtownia RK-glass jest tu dla Ciebie. Powodzenia Kochani!

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności