Blog

Zastosowanie szkła w łazienkach

Przez Redakcja w dniu

Elementy wystroju wnętrz i ich typ

W naszych łazienkach mamy wiele miejsc, gdzie ten materiał sprawdzi się idealnie. Daje on duże możliwości wizualne poprzez tworzenie złudzeń optycznych, co sprawia, iż jest groźnym rywalem dla popularnych materiałów budowlanych. Płytki ścienne ze szkła zastąpią z powodzeniem te tradycyjne, a kabina prysznicowa z opisywanego tworzywa ułatwi nam utrzymanie czystości.

Tworząc elementy wystroju wnętrz stosuje się materiał szklany różnego rodzaju. Najbardziej klasycznym i najczęściej wykorzystywanym typem jest gładkie szkło bezbarwne typu float. W wersji hartowanej jest całkowicie bezpieczne i nawet przy mocnym uderzeniu nie rozpada się na kawałki. Wybierając to z ornamentem możemy stworzyć oryginalne, niepowtarzające się kompozycje, które prezentują się niezwykle dekoracyjnie. Inne typy, które można użyć to: optiwhite, lacomat, dekormat oraz popularny na rynku lacobel.

Kabiny prysznicowe

Szklane kabiny prysznicowe wykonywane są na wymiar podany przez klienta, co sprawia, że doskonale dopasowują się do specyfiki pomieszczenia. Dzięki nim łazienka staje się rozświetlona, przestronna i niezwykle elegancka. Konstrukcja bez stosowania szczelin ułatwia utrzymanie czystości, a użycie szkła dobrej jakości eliminuje możliwość powstawania wodnych zacieków.

Lustra

Lustra oprócz pełnienia funkcji użytkowej, są świetnym elementem dekoracyjnym. Umieszczone w odpowiednim miejscu skorygują z łatwością niewłaściwe proporcje pomieszczenia. Projektanci polecają lustra o dużych wymiarach, są one nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu, ale także powiększają optycznie pomieszczenie. Im mniejsza jest wnętrze, tym większa powinna być tafla lustra.

Panele ze szkła

Szklane panele stosowane często w kuchniach i salonach, będą także świetnym dodatkiem do naszych łazienek. Dzięki nim można uzyskać stylowy, nowoczesny design, którego pozazdrości nam niejedna pani domu. Panele mogą mieć określoną barwę, przedstawiać graficzny wzór, a nawet jeden z ulubionych krajobrazów.

Bądź pierwszą osobą która to skomentuje.

Zostaw komentarz

Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie informacji zgodnie z polityką prywatności